Dziś mamy 25 kwietnia 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

14 marca 2023

5 setów w meczu finałowym. Rozgrywki NLS dobiegły końca

W sali sportowej ZSŻŚ w Nakle odbył się wielki finał kolejnej edycji Nakielskiej Ligi Siatkówki. #Piękną historię na przełomie całych rozgrywek napisali siatkarze Strefy Łochowo, ale w decydującym meczu ulegli Starej Gwardii NTS.

Po kilku miesiącach zmagań w Nakielskiej Lidze Siatkówki doszło do decydujących meczów o to kto wzniesie najważniejszy z pucharów, za zwycięstwo w rozgrywkach. Zanim doszło do wielkiego finału, zespoły MiSSM Trzeciej Fali i Kadetów NTS stoczyły bój o najniższy stopień podium. Dla pierwszego z zespołów gra w tzw. małym finale mogła być rozczarowaniem, bowiem po zwycięstwie w rundzie zasadniczej apetyty były znacznie większe. Mimo wszystko, siatkarze Trzeciej Fali podeszli do tego meczu z odpowiednim nastawieniem, czego nie można było powiedzieć o nakielskich kadetach. Pierwsze dwa sety nie miały większej historii i zakończyły się zdecydowanym zwycięstwem MiSSM. Najbardziej zacięta gra miała miejsce w trzeciej partii, ale nie miałoby to miejsca, gdyby nie nieporadność siatkarzy Trzeciej Fali, którzy dali sobie wyrwać zwycięstwo, pomimo tego, że prowadzili już 22:17. W siatkarskim żargonie zwykło się mawiać, że jak nie wygrywasz 3:0 to kończysz porażką 2:3. W tym przypadku jednak taki scenariusz nie miał miejsca. Duża w tym zasługa Jakuba Majewskiego, który zaserwował aż 6 asów w czwartym secie, czym praktycznie odebrał chęć do gry młodych siatkarzom NTS. Ostatecznie niespodzianki nie było i trochę na pocieszenie siatkarze MiSSM zdobyli brązowe medale.

Wielki finał nakielskich rozgrywek przyniósł zdecydowanie więcej emocji. Strefa Łochowo pomimo bardzo kiepskiego startu i serii porażek na początku rozgrywek zdołała powrócić do gry i napisać piękną historię, która jednak zakończyła się bez happy endu. Ale po kolei. Historyczny dominator NLS, a więc Stara Gwardia NTS w tym roku nie zamierzała dopuścić do tego, że po raz kolejny tytuł zdobędzie inny zespół i do najważniejszego spotkania wystawiła bardzo szeroką kadrę. Pierwszy set toczył się pod dyktando faworyta, głównie dlatego, że rywale z Łochowa mieli bardzo duże problemy w polu serwisowym. Do tego doszła skuteczna postawa w ataku Waldemara Wnuka i zrobiło się 1:0. W kolejnej partii dało o sobie znać to, czym w ostatnich tygodniach rozgrywek wyróżniała się Strefa, a więc dobra gra w obronie. W efekcie czego, udało się wyrównać wynik meczu. Siatkarze z Łochowa niesieni dopingiem publiczności poszli za ciosem i w trzecim secie kontynuowali bardzo dobrą grę, gromiąc rywala i wychodząc na prowadzenie. Stara Gwardia stanęła pod ścianą, ale sygnał do ataku dał niezawodny Maciej Tomczyński. Koledzy wzięli przykład z kapitana i po znacznie lepszej grze niż w dwóch poprzednich partiach zdołali doprowadzić do remisu. O zwycięstwie w całych rozgrywkach zdecydował zatem tie – break, który bardzo słabo rozpoczęli siatkarze z Łochowa. Po serii dobrych serwisów Andrzeja Manowskiego, Stara Gwardia wyszła na pięciopunktowe prowadzenie, które pozwoliło na spokojną kontrolę tego seta i finalnie sięgnąć po zwycięstwo w tej edycji Nakielskiej Ligi Siatkówki!