Dziś mamy 27 marca 2023, poniedziałek, imieniny obchodzą:

14 marca 2023

5 setów w meczu finałowym. Rozgrywki NLS dobiegły końca

fot. BG

fot. BG

W sali sportowej ZSŻŚ w Nakle odbył się wielki finał kolejnej edycji Nakielskiej Ligi Siatkówki. #Piękną historię na przełomie całych rozgrywek napisali siatkarze Strefy Łochowo, ale w decydującym meczu ulegli Starej Gwardii NTS.

Po kilku miesiącach zmagań w Nakielskiej Lidze Siatkówki doszło do decydujących meczów o to kto wzniesie najważniejszy z pucharów, za zwycięstwo w rozgrywkach. Zanim doszło do wielkiego finału, zespoły MiSSM Trzeciej Fali i Kadetów NTS stoczyły bój o najniższy stopień podium. Dla pierwszego z zespołów gra w tzw. małym finale mogła być rozczarowaniem, bowiem po zwycięstwie w rundzie zasadniczej apetyty były znacznie większe. Mimo wszystko, siatkarze Trzeciej Fali podeszli do tego meczu z odpowiednim nastawieniem, czego nie można było powiedzieć o nakielskich kadetach. Pierwsze dwa sety nie miały większej historii i zakończyły się zdecydowanym zwycięstwem MiSSM. Najbardziej zacięta gra miała miejsce w trzeciej partii, ale nie miałoby to miejsca, gdyby nie nieporadność siatkarzy Trzeciej Fali, którzy dali sobie wyrwać zwycięstwo, pomimo tego, że prowadzili już 22:17. W siatkarskim żargonie zwykło się mawiać, że jak nie wygrywasz 3:0 to kończysz porażką 2:3. W tym przypadku jednak taki scenariusz nie miał miejsca. Duża w tym zasługa Jakuba Majewskiego, który zaserwował aż 6 asów w czwartym secie, czym praktycznie odebrał chęć do gry młodych siatkarzom NTS. Ostatecznie niespodzianki nie było i trochę na pocieszenie siatkarze MiSSM zdobyli brązowe medale.

Wielki finał nakielskich rozgrywek przyniósł zdecydowanie więcej emocji. Strefa Łochowo pomimo bardzo kiepskiego startu i serii porażek na początku rozgrywek zdołała powrócić do gry i napisać piękną historię, która jednak zakończyła się bez happy endu. Ale po kolei. Historyczny dominator NLS, a więc Stara Gwardia NTS w tym roku nie zamierzała dopuścić do tego, że po raz kolejny tytuł zdobędzie inny zespół i do najważniejszego spotkania wystawiła bardzo szeroką kadrę. Pierwszy set toczył się pod dyktando faworyta, głównie dlatego, że rywale z Łochowa mieli bardzo duże problemy w polu serwisowym. Do tego doszła skuteczna postawa w ataku Waldemara Wnuka i zrobiło się 1:0. W kolejnej partii dało o sobie znać to, czym w ostatnich tygodniach rozgrywek wyróżniała się Strefa, a więc dobra gra w obronie. W efekcie czego, udało się wyrównać wynik meczu. Siatkarze z Łochowa niesieni dopingiem publiczności poszli za ciosem i w trzecim secie kontynuowali bardzo dobrą grę, gromiąc rywala i wychodząc na prowadzenie. Stara Gwardia stanęła pod ścianą, ale sygnał do ataku dał niezawodny Maciej Tomczyński. Koledzy wzięli przykład z kapitana i po znacznie lepszej grze niż w dwóch poprzednich partiach zdołali doprowadzić do remisu. O zwycięstwie w całych rozgrywkach zdecydował zatem tie – break, który bardzo słabo rozpoczęli siatkarze z Łochowa. Po serii dobrych serwisów Andrzeja Manowskiego, Stara Gwardia wyszła na pięciopunktowe prowadzenie, które pozwoliło na spokojną kontrolę tego seta i finalnie sięgnąć po zwycięstwo w tej edycji Nakielskiej Ligi Siatkówki!

Wyniki spotkań:

MiSSM Trzecia Fala – NTS Kadeci 3:1 (25:15, 25:18, 30:32, 25:13)
Stara Gwardia NTS – Strefa Łochowo 3:2 (25:18, 25:27, 13:25, 25:19, 15:10)

Oceń artykuł: 0 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (0)

    Janek, w dniu 16-03-2023 21:36:04 napisał:

    a bezdzietna czarna pani z ns była?

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Metodyka prowadzenia instruktażu stanowiskowego
49PLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Szkolenie okresowe pracowników
49PLN
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Konstrukcje stalowe
0

Jak przechowywać mięso i wędliny? Pamiętajmy o kilku zasadach

Właściwe przechowywanie mięsa i wędlin to niezwykle istotna kwestia, mająca ogromny wpływ# nie tylko na smak produktów, ale przede wszystkim na obecność niebezpiecznych dla zdrowia drobnoustrojów. Zatem jeśli chcemy jeść pewne i świeże produkty mięsne, powinniśmy pamiętać o kilku zasadach dotyczących przechowywania.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Gruźlicy. Jakie są najczęstsze objawy tej choroby?

Światowy Dzień Gruźlicy obchodzony był 24 marca dla upamiętnienia dnia, w którym #niemiecki mikrobiolog Robert Koch odkrył prątek gruźlicy. Święto zainicjowała 100 lat później Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) - 24 marca 1982 r., aby podnosić świadomość i szerzyć wiedzę.

(czytaj więcej)
0

Warto zadbać o odpowiednią dietę. Nie powinno zabraknąć jajek i warzyw

Z dnia na dzień robi się cieplej, a natura wraca do życia. Po zimowych miesiącach chętnie #zwiększamy aktywność na świeżym powietrzu, co stanowi często spore wyzwanie dla naszego organizmu. Aby dobrze wejść w wiosenny czas, warto zadbać o odpowiednią dietę, w której na pewno nie powinno zabraknąć warzyw i jajek.

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)