Dziś mamy 11 grudnia 2023, poniedziałek, imieniny obchodzą:

25 września 2023
Wiadomości z regionu

54-latek oszukany przy transakcjach internetowych. Stracił 45 tys. zł

fot. freepik

fot. freepik

Policjanci ostrzegają przed oszustwami w Internecie. Straty finansowe ponieśli mieszkańcy gminy# Janowiec Wielkopolski, którzy zostali zmanipulowani przez przestępców w sieci metodą na blika oraz inwestycje w kryptowaluty. Zachowajmy czujność.

Do policjantów zgłosił się 54-latek, który został oszukany przy transakcjach internetowych. Mieszkaniec gminy Janowiec Wielkopolski, chcąc zarobić na kryptowalutach, stracił 45 tysięcy złotych.

Mężczyzna postanowił zainwestować w kryptowaluty na popularnych platformach internetowych. Po pewnym czasie, skontaktowała się z nim osoba, która poprosiła o przelanie środków na inwestycję, zapewniając o szybkim zysku.

Po przekazaniu pieniędzy oraz zainstalowaniu kont i aplikacji do pokrzywdzonego odezwał się kolejny rzekomy przedstawiciel giełdy, prosząc o środki. 54-latek nie widząc w tym nic niepokojącego, jednocześnie będąc przekonanym, że inwestycja przynosi zyski, przelał pieniądze.

Po pewnym czasie mężczyzna chciał wycofać się z tej działalności, prosząc o zwrot zainwestowanych środków. Niestety, nie odzyskał ich, wówczas zorientował się, że jest to oszustwo.

Zachowajmy czujność i ostrożność, chęć szybkiego zarobku może okazać próbą oszustwa. Korzystajmy z wiarygodnego źródła inwestowania.

Kolejną ofiarą przestępstwa internatowego padła również mieszkanka gminy Janowiec Wielkopolski. Oszust wykorzystując popularny komunikator nawiązał rozmowę z pokrzywdzoną, podszywając się pod jednego z członków rodziny, prosząc o pomoc finansową. Niestety, kobieta zadziałała pochopnie i dwukrotnie udostępniła kod BLIK, nie upewniając się czy osoba, z którą rozmawia, to faktycznie osoba najbliższa. W ten sposób 25-latka straciła 1200 złotych.

Aby uniknąć takich zdarzeń, upewnijmy się czy osoba, która do nas napisała, jest faktycznie tą, za którą się podaje. Wystarczy zadzwonić i zapytać się, czy potrzebuje pomocy finansowej. Jeśli nie, to może być to oszustwo.

Źródło: KPP Żnin

Oceń artykuł: 10 10

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

  • 2 (6)

  Zenek, w dniu 26-09-2023 05:44:59 napisał:

  Głupich nie sieją, sami się rodzą.

  odpowiedz

  • 3 (5)

  Zyta, w dniu 26-09-2023 07:00:47 napisał:

  Co za głupi Cap, chytry dwa razy traci

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Zadaj pytanie
20PLN
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Usługi pełnienia stanowiska Inspektora Ochrony Danych Osobowych
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
0

Sprawdzono zabawki dźwiękowe. Czy wszystkie są bezpieczne?

Sprawdziliśmy bezpieczeństwo 50 zabawek dźwiękowych oraz #41 interaktywnych dla dzieci do lat 3 – m.in. poziom wydawanego dźwięku, małe części, właściwości mechaniczne i fizyczne, oznakowanie.

(czytaj więcej)
0

Kontrola produktów oferowanych luzem. Nieprawidowości w 83 sklepach

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych #(IJHARS) przedstawia wyniki przeprowadzonej w II kwartale 2023 r. planowej kontroli w zakresie jakości handlowej oferowanych luzem: mięs, przetworów mięsnych (kiełbas i wędzonek) oraz serów żółtych.

(czytaj więcej)
0

Programowanie to świetna zabawa. Jak rozpocząć naukę kodowania?

Szukasz mądrej rozrywki na długie jesienne wieczory dla siebie i swoich dzieci? Zacznijcie #programować! Niezależnie od tego, ile macie lat, na naukę kodowania nigdy nie jest ani za wcześnie, ani za późno. Podpowiadamy, jak zacząć.

(czytaj więcej)
0

Nowe paliwo na stacjach benzynowych. Zmiany od 1 stycznia

Od 1 stycznia 2024 r. na stacjach paliw w Polsce będzie wprowadzane sukcesywnie nowe paliwo# - benzyna silnikowa 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów – tzw. E10. Benzyna silnikowa E10 zastąpi na stacjach paliw benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Benzyna silnikowa E5, która zostanie zastąpiona benzyną E10, zawiera maksymalnie do 5% objętościowo biokomponentów (bioetanolu), podczas gdy benzyna E10 będzie zawierała maksymalnie do 10% objętościowo biokomponentów. Ta zmiana nie wymaga dodatkowych działań od większości właścicieli pojazdów. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa.

(czytaj więcej)