Dziś mamy 7 grudnia 2019, sobota, imieniny obchodzą:

13 listopada 2019

100-lecie działalności TPD. Nie zabrakło występów i jubileuszowego tortu

fot. MM

fot. MM

Obchody tak zacnego jubileuszu, jak 100-lecie działalności # Towarzystwa Przyjaciół Dzieci to zarówno powód do świętowania, ale i do dalszego działania. 12 listopada w Nakielskim Ośrodku Kultury zorganizowano uroczyste zakończenie obchodów zorganizowanych przez Zarząd Oddziału Powiatowego TPD w Nakle z prezes Marią Kaczmarek oraz Izabelą Dyks.

Uroczystość rozpoczęły się od powitania wszystkich zaproszonych gości przez konferansjera Zbigniewa Borka, po czym głos zabrał Jerzy Kołomyjec, wygłaszając wykład dotyczący genezy powstania TPD oraz jego działalności na przestrzeni 100 lat. Tego typu uroczystości zawsze są doskonałą okazją do wręczenia wyróżnień oraz odznaczeń dla zasłużonych osób i nie inaczej było tym razem. Poniżej prezentujemy pełną listę wyróżnionych:

Odznakę „Przyjaciel Dziecka” otrzymali: Małgorzata Sass-Jakubczyk, Dorota Basiewicz, Ewa Szymczak, Antoni Żygowski, Dobrosława Jedynak, Mariusz Dereziński, Jolanta Maciejewskaoraz Bernard Ratajczyk

Złotą odznakę „Zasłużony działacz TPD” otrzymali: Magdalena Karwecka oraz Magdalena Tajkowska

Srebrną odznakę „Zasłużony działacz TPD” otrzymali: Anika Biernacka oraz Patrycja Michalska-Bielica

Medale 100-lecia dla instytucji otrzymali: Urząd Gminy Nakło, Starostwo Powiatowe, Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Nakle oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Nakle

Medale 100-lecia dla osób indywidualnych otrzymali: Wioletta Chmara, Ewa Kistowska, Patrycja Michalska-Belica, Józef Rydzyński, Eliza Baliniak, Magdalena Tajkowska, Sławomir Napierała, Irena Jańczak, Edward Pubanc, Jolanta Preibisz, Anika Stręciwilk, Magdalena Karwecka, Piotr Rugowski, Jan Światłowski, Katarzyna Barszcz, Marek Durałek, Izabela Dyks, Gabriela Orzechowska, Anna Słojewska, Monika Hek, Ignacy Pogodziński, Krystyna Wegner-Kowalska, Paweł Wiśniewskim Bożena Tomczak, Anna Mrozek, Piotr Pelka, Leopold Zwoliński, Antoni Żygowski, Dobrosława Jedynak, Małgorzata Rozwadowska, Michał Dubkowski, Marek Bieliński oraz Jan Gawroński  Ponadto w ciągu roku takie same odznaki otrzymali jeszcze: Tadeusz Sobol, Tomasz Miłowski, Piotr Hemmerling, Alina Pałubicka-Grzegorek, Ewa Haberska, Zygmunt Chmara, Teresa Lewandowska, Jolanta Mela, Maria Kaczmarek, Zbigniew Borek, Marcin Dyks, Bogumiła Jabłońska, Urszula Kłosińska oraz Mariola Piasecka

Czas zgromadzonym w sali gościom umiliły występy artystyczne przygotowane przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Nakle pod kierunkiem Sylwii Kozłowskiej, która na prośbę Izabeli Dyks również dała namówić się na zaprezentowanie swoich umiejętności wokalnych. Nie zabrakło także tanecznego pokaz uczennicy ZSP im. S. Staszica w Nakle Sandry Frydrychowicz.

Ostatnim występem tego dnia okazał się najnowszy skecz kabaretowy przygotowany przez uczestników nakielskiego Warsztatu Terapii Zajęciowej „Pod Dębem”. Na sam koniec oficjalnej części uroczystości do sali wjechał jubileuszowy tort z okazji 100-lecia działalności TPD w Polsce.

Oceń artykuł: 5 11

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 3 (3)

    nakielanin, w dniu 13-11-2019 22:40:30 napisał:

    Działaczy dużo,tylko kolonii,obozów dla dzieci nie organizują.

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Gimnastyka korekcyjna
Drukarki fiskalne Innova
3443PLN PROMOCJAPLN
Makijaż ślubny
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Fale radiowe - przeciwzmarszczkowe
Novitus Deon E
sugerowana cena producenta: 2816,70PLN
Drobne naprawy
Sprawdzanie świateł
GratisPLN
0

Mikołaj na zakupach. Co też sprezentować dzieciom?

To pytanie zadaje sobie co roku niejeden Mikołaj. Co też sprezentować dzieciom?# Gra komputerowa lub na konsolę, a może nowoczesna zabawka – to bardzo popularne upominki. Jak je wybrać, by nie tylko się spodobały, ale i nie zaszkodziły?

(czytaj więcej)
0

Sezon grzewczy trwa. Jak ograniczyć wpływ smogu na zdrowie?

Jesienno-zimowe chłody oznaczają rozpoczęcie sezonu grzewczego. Choć liczba # nieekologicznych „kopciuchów” z roku na rok maleje, nadal w wielu częściach kraju powietrze staje się trujące. Mimo podejmowanych na poziomie rządowym i samorządowym działań antysmogowych, warto samemu zatroszczyć się o jakość tego, czym oddychamy każdego dnia.

(czytaj więcej)
0

Imieninowy maraton w toku. Ciekawostki o Barbarach i Mikołajach

Byli Andrzeje. Trudno więc nie napisać o Barbarach i Mikołajach, czyli tegotygodniowych solenizantach. Jesteście ciekawi, co też na ich temat znaleźliśmy w naszych źródłach?

(czytaj więcej)
0

Przedświąteczne podróże. O czym pamiętać, lecąc pierwszy raz samolotem?

Okres świąteczno-noworoczny to czas lotniczego szczytu # pasażerskiego. Podróżujemy zarówno do naszych rodzin, jak i na wypoczynek w egzotyczne zakątki świata.

(czytaj więcej)