Dziś mamy 10 lipca 2020, piątek, imieniny obchodzą:

13 listopada 2019

100-lecie działalności TPD. Nie zabrakło występów i jubileuszowego tortu

fot. MM

fot. MM

Obchody tak zacnego jubileuszu, jak 100-lecie działalności # Towarzystwa Przyjaciół Dzieci to zarówno powód do świętowania, ale i do dalszego działania. 12 listopada w Nakielskim Ośrodku Kultury zorganizowano uroczyste zakończenie obchodów zorganizowanych przez Zarząd Oddziału Powiatowego TPD w Nakle z prezes Marią Kaczmarek oraz Izabelą Dyks.

Uroczystość rozpoczęły się od powitania wszystkich zaproszonych gości przez konferansjera Zbigniewa Borka, po czym głos zabrał Jerzy Kołomyjec, wygłaszając wykład dotyczący genezy powstania TPD oraz jego działalności na przestrzeni 100 lat. Tego typu uroczystości zawsze są doskonałą okazją do wręczenia wyróżnień oraz odznaczeń dla zasłużonych osób i nie inaczej było tym razem. Poniżej prezentujemy pełną listę wyróżnionych:

Odznakę „Przyjaciel Dziecka” otrzymali: Małgorzata Sass-Jakubczyk, Dorota Basiewicz, Ewa Szymczak, Antoni Żygowski, Dobrosława Jedynak, Mariusz Dereziński, Jolanta Maciejewskaoraz Bernard Ratajczyk

Złotą odznakę „Zasłużony działacz TPD” otrzymali: Magdalena Karwecka oraz Magdalena Tajkowska

Srebrną odznakę „Zasłużony działacz TPD” otrzymali: Anika Biernacka oraz Patrycja Michalska-Bielica

Medale 100-lecia dla instytucji otrzymali: Urząd Gminy Nakło, Starostwo Powiatowe, Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Nakle oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Nakle

Medale 100-lecia dla osób indywidualnych otrzymali: Wioletta Chmara, Ewa Kistowska, Patrycja Michalska-Belica, Józef Rydzyński, Eliza Baliniak, Magdalena Tajkowska, Sławomir Napierała, Irena Jańczak, Edward Pubanc, Jolanta Preibisz, Anika Stręciwilk, Magdalena Karwecka, Piotr Rugowski, Jan Światłowski, Katarzyna Barszcz, Marek Durałek, Izabela Dyks, Gabriela Orzechowska, Anna Słojewska, Monika Hek, Ignacy Pogodziński, Krystyna Wegner-Kowalska, Paweł Wiśniewskim Bożena Tomczak, Anna Mrozek, Piotr Pelka, Leopold Zwoliński, Antoni Żygowski, Dobrosława Jedynak, Małgorzata Rozwadowska, Michał Dubkowski, Marek Bieliński oraz Jan Gawroński  Ponadto w ciągu roku takie same odznaki otrzymali jeszcze: Tadeusz Sobol, Tomasz Miłowski, Piotr Hemmerling, Alina Pałubicka-Grzegorek, Ewa Haberska, Zygmunt Chmara, Teresa Lewandowska, Jolanta Mela, Maria Kaczmarek, Zbigniew Borek, Marcin Dyks, Bogumiła Jabłońska, Urszula Kłosińska oraz Mariola Piasecka

Czas zgromadzonym w sali gościom umiliły występy artystyczne przygotowane przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Nakle pod kierunkiem Sylwii Kozłowskiej, która na prośbę Izabeli Dyks również dała namówić się na zaprezentowanie swoich umiejętności wokalnych. Nie zabrakło także tanecznego pokaz uczennicy ZSP im. S. Staszica w Nakle Sandry Frydrychowicz.

Ostatnim występem tego dnia okazał się najnowszy skecz kabaretowy przygotowany przez uczestników nakielskiego Warsztatu Terapii Zajęciowej „Pod Dębem”. Na sam koniec oficjalnej części uroczystości do sali wjechał jubileuszowy tort z okazji 100-lecia działalności TPD w Polsce.

Oceń artykuł: 5 11

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 3 (3)

    nakielanin, w dniu 13-11-2019 22:40:30 napisał:

    Działaczy dużo,tylko kolonii,obozów dla dzieci nie organizują.

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Sprawdzanie świateł
GratisPLN
Drukarka filskalna Novitus DEONe
2290 nettoPLN
Spray do loków Joanna 300ml
14PLN
Drobne naprawy
Naczepa platforma
Sypialnia Orzech Włoski/ Czarny lub Dąb Denver
Meble kuchenne - na zamówienie
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)