Dziś mamy 17 lipca 2018, wtorek, imieniny obchodzą:
10 października 2017

,,Małe pogotowie Krzysia”. Przedstawienie było bardzo pouczające

fot. mgr Justyna Szatlach

fot. mgr Justyna Szatlach

W dniu 9 października br. Przedszkole ,,Donald” odwiedzili aktorzy Teatru Amuzado z Krakowa, #którzy wystawili dla naszych milusińskich przedstawienie zatytułowane: ,,Małe pogotowie Krzysia”.

Tytułowy bohater – Krzyś napotyka na swojej drodze różne postacie, dzięki którym dowiaduje się, w jaki sposób należy właściwie postępować w różnych sytuacjach, uwzględniając w tym własne bezpieczeństwo. Przedszkolaki dzięki perypetiom Krzysia utrwalają swoją wiedzę na temat: właściwej segregacji odpadów (w tym przestrzegania zakazu śmiecenia), przestrzegania bezpieczeństwa podczas zbierania śmieci, właściwego postępowania w wyniku skaleczenia się, otarcia, zakazu spożywania i wypijania produktów spożywczych, które zostały wyrzucone i traktowane są jako śmieci, używania w nagłych sytuacjach właściwych numerów alarmowych, rozróżniania strony prawej i lewej. Dzięki wspólnej zabawie, śpiewom i tańcom zdobyta przez dzieci wiedza pomoże uniknąć w przyszłości wszelkich wypadków i przykrych konsekwencji.

Materiał: mgr Justyna Szatlach

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 6 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Ludność, urodzenia, zgony, małżeństwa... Sprawdzamy statystyki za 2017 rok

W 2017 r. w województwie kujawsko-pomorskim odnotowano 20,9 tys. urodzeń żywych. #Było to o 1,1 tys. więcej niż w 2016 r. Jednocześnie wzrosła liczba zgonów. W 2017 r. zmarło 21,3 tys. osób – o 727 osób więcej niż w 2016 r.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Zielone światło dla dokumentów w smartfonie i jednego loginu do e-usług

Rząd przyjął projekt tzw. ustawy węzłowej. Przewiduje ona wprowadzenie jednego, spójnego #loginu (login.gov.pl), który docelowo umożliwi korzystanie ze wszystkich cyfrowych usług administracji. Rząd przyjął również regulacje, które będą stanowiły podstawę prawną do funkcjonowania aplikacji mobilnej - „mDokumenty”.

(czytaj więcej)