Dziś mamy 25 marca 2018, niedziela, imieniny obchodzą:
10 października 2017

,,Małe pogotowie Krzysia”. Przedstawienie było bardzo pouczające

fot. mgr Justyna Szatlach

fot. mgr Justyna Szatlach

W dniu 9 października br. Przedszkole ,,Donald” odwiedzili aktorzy Teatru Amuzado z Krakowa, #którzy wystawili dla naszych milusińskich przedstawienie zatytułowane: ,,Małe pogotowie Krzysia”.

Tytułowy bohater – Krzyś napotyka na swojej drodze różne postacie, dzięki którym dowiaduje się, w jaki sposób należy właściwie postępować w różnych sytuacjach, uwzględniając w tym własne bezpieczeństwo. Przedszkolaki dzięki perypetiom Krzysia utrwalają swoją wiedzę na temat: właściwej segregacji odpadów (w tym przestrzegania zakazu śmiecenia), przestrzegania bezpieczeństwa podczas zbierania śmieci, właściwego postępowania w wyniku skaleczenia się, otarcia, zakazu spożywania i wypijania produktów spożywczych, które zostały wyrzucone i traktowane są jako śmieci, używania w nagłych sytuacjach właściwych numerów alarmowych, rozróżniania strony prawej i lewej. Dzięki wspólnej zabawie, śpiewom i tańcom zdobyta przez dzieci wiedza pomoże uniknąć w przyszłości wszelkich wypadków i przykrych konsekwencji.

Materiał: mgr Justyna Szatlach

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 6 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Działka od południa? To nie problem!

Za najwygodniejsze do zagospodarowania uchodzą działki z wjazdem od strony północnej. Ale nie każdy ma tyle szczęścia, żeby nabyć taką właśnie nieruchomość. Podpowiadamy, jaki projekt wybrać i jak następnie usytuować go na działce o mniej korzystnej lokalizacji.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

To był pracowity rok dla strażaków. Wiele interwencji podjęto po nawałnicy

Ponad 31 tysięcy interwencji odnotowali w 2017 roku strażacy w województwie kujawsko-#pomorskim – to o 25 procent więcej niż w roku poprzednim. Jedna piątą strażackich akcji (ponad 6 tysięcy zdarzeń) stanowiły wyjazdy związane z usuwaniem skutków sierpniowej nawałnicy.

(czytaj więcej)