Dziś mamy 27 czerwca 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:

18 maja 2022

„Za kółkiem” radiowozu. Policjanci przygotowali kilka atrakcji dla dzieci

fot. KPP w Nakle

fot. KPP w Nakle

Ciekawe atrakcje przygotowali policjanci dla# uczestników pikniku zorganizowanego na nakielskiej przystani. Najmłodsi uczestnicy imprezy usiedli „za kółkiem” policyjnego radiowozu, grali w grę edukacyjną, a dorośli mogli spróbować swoich sił pokonując tor przeszkód w tzw.: „alkogoglach” i „narkogoglach”.

Nakielski Klub Abstynenta zorganizował na przystani piknik integracyjno-sportowy, do udziału w którym zaprosił mundurowych z miejscowej komendy powiatowej.

Policjanci przygotowali dla uczestników pikniku wiele atrakcji. Prezentowali radiowóz i opowiadali o swojej służbie, promując zawód policjanta. Każde chętne dziecko miało też możliwość usiąść za kierownicą uprzywilejowanego auta i przez chwilę poczuć się, jak policjant na służbie. Uczestnicy festynu mogli również sprawdzić, jak działają alkogogle i narkogogle. Dzieci natomiast chętnie grały w gry edukacyjne z nagrodami, które ufundowała Policja oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Nakła.

Niewątpliwie największą atrakcją było uczestnictwo w festynie policyjnego czworonoga, który na festyn przyjechał ze swoim opiekunem asp. Rafałem Stasiakiem. Policjant opowiadał, jak wygląda praca ze zwierzakiem, a dzieci słuchały go z ogromnym zainteresowaniem.

Festyn był też okazją, aby rozmawiać z dziećmi na temat bezpieczeństwa.

Materiał: podkom. Justyna Andrzejewska - oficer prasowy KPP w Nakle

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 0 5

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Co robić w przypadku zatrucia? Jak go unikać?

Jak się zachować w przypadku zatrucia? Jak go unikać? Na co uważać, żeby niego nie doszło?

(czytaj więcej)
0

Nie masz jeszcze prezentu na Dzień Ojca? Zaserwuj alternatywny, bezmięsny obiad!

W ostatnim czasie świętowaliśmy już Dzień Matki i Dzień Dziecka# Teraz przychodzi w końcu pora na Dzień Ojca, który przypada na 23 czerwca. Podaruj swojemu Tacie wspólnie spędzony czas! Specjalnie z tej okazji mamy dla Ciebie propozycję na uroczyste menu w nieco alternatywnej, bezmięsnej odsłonie.

(czytaj więcej)
0

Zaplanuj wakacyjny wyjazd. Podstawy biwakowej kuchni

Koniec roku szkolnego oraz utrzymujące się wysokie temperatury# zwiastują początek wakacyjnego sezonu wyjazdów i wycieczek. Większość z nas ma już zaplanowane letnie destynacje, jednak jeśli jeszcze nie macie pomysłu, spróbujcie udać się z dala od miejskiego zgiełku! Aby zapewnić sobie odpowiedni jadłospis spędzając urlop na biwaku, warto zaplanować, co stanie się podstawą naszego codziennego menu.

(czytaj więcej)
0

„Czy możemy liczyć na europejską pomoc?”. Rozmowa z Jerzym Gawędą

Ponownie rozmawiamy z radnym Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego# Jerzym Gawędą na temat sytuacji politycznej w Europie w związku z toczącą się wojną w naszym sąsiedztwie. Minęło ponad sto dni od czasu rosyjskiej inwazji na Ukrainę i nadal trudno mówić o szansach na pokój. Zdaniem naszego rozmówcy w samej Europie jest kilka państw, które wcale nie dążą do jego zawarcia.

(czytaj więcej)