Dziś mamy 26 listopada 2022, sobota, imieniny obchodzą:

23 września 2022

„Płynie Wisła płynie”. Audycja muzyczna w szkole podstawowej

W czwartek 22 września w auli nakielskiej dwójki #młodsza grupa wiekowa została zaproszona w niezwykłą podróż po Polsce, wzdłuż najdłuższej naszej rzeki Wisły.

To wydarzenie rozpoczęło cykliczne spotkania muzyczne z artystami Filharmonii Pomorskiej. Uczniowie klas I – III w tym roku szkolnym będą uczestniczyć w comiesięcznych, tematycznych audycjach muzycznych. Podczas czwartkowego koncertu odwiedzili poszczególne regiony naszego kraju, aby poznać tradycje góralskie, kurpiowskie, kujawskie czy pomorskie. Uczniowie usłyszeli również tańce ludowe i narodowe, takie jak kujawiak, obertas, polonez czy mazur. Całej wyprawie krajoznawczej towarzyszyła znana wszystkim piosenka: „Płynie Wisła płynie”. To wydarzenie muzyczne dostarczyło wszystkim uczestnikom spotkania wielu pozytywnych wrażeń.

Materiał: Beata Witusińska / Szkoła Podstawowa nr 2 Nakło nad Notecią

 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Ramka na 3 zdjęcia (1015)
39,90PLN 29,90PLN
Album na zdjęcia 10x15
17,90PLN
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Konstrukcje stalowe
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
0

Społeczna inicjatywa zrzesza kilkadziesiąt osób. SOS - Sami O Sobie

Niedawno została powołana społeczna inicjatywa obywateli. Jednym# z jej członków jest Piotr Niemczewski, z którym rozmawiamy o idei i celach powstania tego oddolnego ruchu.

(czytaj więcej)
0

Jaja dla urody. Naturalne sposoby na piękną skórę i włosy

Jajko to produkt ceniony w diecie, ale nie musi służyć wyłącznie# jako jedzenie. Już od starożytności znane są bowiem także jego właściwości kosmetyczne, a szczególnie zbawienny wpływ na skórę, paznokcie i włosy.

(czytaj więcej)
0

Co wartościowego jeść rano? Śniadaniowe grzechy Polaków.

Z przeprowadzanych badań wynika, że Polacy cenią sobie śniadania i traktują je jako najważniejszy posiłek dnia. #Z pewnością nie bez znaczenia jest to, że ich spożywanie jest coraz częściej promowane przez media oraz specjalistów od żywienia.

(czytaj więcej)
0

Tendencja proinflacyjna. Prognozy ekspertów

Listopadowe posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej NBP przyniosło decyzję o utrzymaniu obecnego poziomu stóp procentowych# (stopa referencyjna – 6,75%). To drugi miesiąc z rzędu, w którym podjęto decyzję o wstrzymaniu cyklu podwyżek, pomimo wciąż rosnącej inflacji, która według wyliczeń GUS wyniosła 17,9% za październik r/r. Czy to koniec polityki zwolenników wyższych stóp procentowych w RPP? Analitycy londyńskiej firmy Unibet postanowili bliżej przyjrzeć się prognozom.

(czytaj więcej)