Dziś mamy 28 września 2022, środa, imieniny obchodzą:

06 sierpnia 2022

„Kołaczkowianki” ogłosiły nabór. Poszukiwani są wokaliści i instrumentaliści

fot. pow.

fot. pow.

Zespół ludowy „Kołaczkowianki” rozpoczął nabór nowych członków. Poszukiwani są wokaliści i instrumentaliści.

„Kołaczkowianki” to zespół ludowy, który specjalizuje się w graniu muzyki folklorystycznej oraz biesiadnej. Niedawno świętował swoje 20-lecie i w tym czasie zdążył zaistnieć na ogólnopolskiej scenie różnorodnych formacji grających muzykę ludową. Mieszkańcy gminy Szubin mogą kojarzyć „Kołaczkowianki” z gminnych i powiatowych dożynek, gdzie panie układają własne piosenki i repertuary pod różnorodne okazje.

Zespół w większości przypadków gra muzykę związaną z najbliższym regionem. Swoim śpiewem oraz ubiorem popularyzuje wśród mieszkańców i zamiejscowych kulturę pałucką, a także wyjeżdża na różnorodne wymiany i konkursy. „Kołaczkowianki” są częstymi laureatkami wojewódzkiego Przeglądu Muzyki Folklorystycznej w Inowrocławiu, gdzie od wielu lat zajmują podium, rok temu brały udział w konkursie „Polska od Kuchni”, gdzie otrzymały wyróżnienie i zaproszenie do wystąpienia na stadionie narodowym w Warszawie, w 2008 zaśpiewały na Ogólnopolskich Dożynkach na Jasnej Górze w Częstochowie i w wielu innych przeglądach i imprezach. Za zasługi w 2019 roku „Kołaczkowianki” zostały uhonorowane Medalem Wojewody Kujawsko-Pomorskiego w uznaniu zasług dla kultury regionu.

Dzisiaj panie szukają nowych członków zespołu. Brane są pod uwagę wszystkie osoby, bez względu na wiek i płeć. Mogą to być wokaliści oraz muzykanci. – Przy naborze zespołu „Kołaczkowianki” mogą się dołączyć chętne osoby, które mają „trochę głosu”. Ten głos będzie przesłuchiwał nasz instruktor, który sprawdza, czy nowy członek się nadaje i jeśli uzna, że jest w porządku, dostaje strój, który mamy ze zwrotów tych, co już nie należą w zespole. O szczegółach można się ze mną kontaktować na numer telefonu i gdzie informuje, kiedy jest spotkanie – powiedziała Anna Wolender, przewodnicząca zespołu „Kołaczkowianki”.
Jeśli ktoś jest zainteresowany dołączeniem do „Kołaczkowianek”, to można się kontaktować z Anną Wolender pod nr. tel. 500 720 813.

Oceń artykuł: 0 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Szkolenie okresowe dla pracowników robotniczych
59PLN
BHP przy usuwaniu wyrobów zawierających azbest
59PLN
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Ramka na 3 zdjęcia (1015)
39,90PLN 29,90PLN
Ramka na zdjęcia
74,90PLN 39,90PLN
0

Myślisz o regularnych ćwiczeniach? Jak wdrożyć plan w życie

Jak wynika z przeprowadzonych wśród Europejczyków badań #dotyczących aktywności fizycznej, Polacy zajmują pierwsze miejsce wśród ośmiu badanych krajów. Trzech na czterech Polaków deklaruje, że uprawia chociaż jedną dyscyplinę sportu. Największą popularnością cieszy się jogging (58,9%) i fitness (48,4%). Dalej uplasowało się pływanie (38,9%), piłka nożna (32,8%) oraz siatkówka (24,3%) . We wszystkich badanych krajach najbardziej aktywną sportowo grupą są osoby w wieku 18-34 lata. Skąd biorą motywację?

(czytaj więcej)
0

"Bezpieczeństwo energetyczne nie ma ceny". Rozmowa z Jerzym Gawędą

Od kilku miesięcy mówi się o kryzysie energetycznym w Europie. Wysokie #ceny energii, surowców, problem z dostępem do nich jest niezwykle ważny i trudny. O możliwościach jego rozwiązania rozmawiamy z Jerzym Gawędą, radnym Sejmiku Wojewózdtwa Kujawsko-Pomorskiego z klubu radnych PiS.

(czytaj więcej)
0

Czym ogrzejemy domy zimą? Perspektywy cenowe surowców energetycznych

Nagły wrześniowy spadek temperatur sprawił, że jednym z kluczowych# tematów stała się kwestia bezpieczeństwa energetycznego. Rządzący uspokajają, że nie zabraknie energii elektrycznej ani ciepła dla odbiorców indywidualnych. Z kolei eksperci alarmują, że węgla opałowego – z którego to korzystają głównie elektrownie i elektrociepłownie miejskie do wytworzenia energii cieplnej – nie wystarczy, a jeśli zostanie pozyskany, może być niskiej jakości. Czy społeczeństwu grożą częste wyłączenia energii i galopująca podwyżka cen?

(czytaj więcej)