Dziś mamy 7 grudnia 2019, sobota, imieniny obchodzą:

15 listopada 2019

„Wschód i zachód słonia”. Przedszkolaki wybrały się na przedstawienie

fot. Alina Romańska-Nelka

fot. Alina Romańska-Nelka

W środę 13 listopada br. 5 i 6-latki z przedszkola "Donald" w # Nakle pod opieką swoich pań wybrały się do Kinoteatru Adria w Bydgoszczy na przedstawienie teatralne „Wschód i zachód słonia”.

To wzruszająca historia o małej Słoniczce, która miała wyjątkową cechę - potrafiła latać, gdy była szczęśliwa, a gdy była smutna - zapadała się w piach pustyni. Obdarzona przez mamę ogromną miłością i najważniejszymi radami wyruszyła samodzielnie w świat.

Na początku swej wyprawy zaprzyjaźniła się z Małpkiem i poznała złego Wielbłąda. Był on tak nieznośny że Słoniczka i Małpek postanowili znaleźć sposób na to, aby go zmienić.

Od tego momentu rozpoczęła się wędrówka bohaterów w poszukiwaniu mądrego Hipopotama, w trakcie której musieli zmierzyć się z przeciwnościami losu, własnymi słabościami i zwątpieniem.

Przedstawienie dostarczyło dzieciom wielu wspaniałych wrażeń. Przedszkolaki mogły podziwiać lalkowe postacie teatralne, bajkową scenografię oraz atrybuty sceniczne.

Wartość artystyczną przedstawienia wzbogaciła piękna oprawa muzyczna oraz efekty specjalne. Za sprawą trójki aktorów - podróżników wszyscy bohaterowie wyłaniali się z walizek, skrzyń i kuferków.

Wycieczka do Kinoteatru Adria w Bydgoszczy dostarczyła naszym milusińskim wielu emocji i na pewno pozostawiła po sobie wiele niezapomnianych wspomnień.

materiał: mgr Alina Romańska-Nelka

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 8 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Mikołaj na zakupach. Co też sprezentować dzieciom?

To pytanie zadaje sobie co roku niejeden Mikołaj. Co też sprezentować dzieciom?# Gra komputerowa lub na konsolę, a może nowoczesna zabawka – to bardzo popularne upominki. Jak je wybrać, by nie tylko się spodobały, ale i nie zaszkodziły?

(czytaj więcej)
0

Sezon grzewczy trwa. Jak ograniczyć wpływ smogu na zdrowie?

Jesienno-zimowe chłody oznaczają rozpoczęcie sezonu grzewczego. Choć liczba # nieekologicznych „kopciuchów” z roku na rok maleje, nadal w wielu częściach kraju powietrze staje się trujące. Mimo podejmowanych na poziomie rządowym i samorządowym działań antysmogowych, warto samemu zatroszczyć się o jakość tego, czym oddychamy każdego dnia.

(czytaj więcej)
0

Imieninowy maraton w toku. Ciekawostki o Barbarach i Mikołajach

Byli Andrzeje. Trudno więc nie napisać o Barbarach i Mikołajach, czyli tegotygodniowych solenizantach. Jesteście ciekawi, co też na ich temat znaleźliśmy w naszych źródłach?

(czytaj więcej)
0

Przedświąteczne podróże. O czym pamiętać, lecąc pierwszy raz samolotem?

Okres świąteczno-noworoczny to czas lotniczego szczytu # pasażerskiego. Podróżujemy zarówno do naszych rodzin, jak i na wypoczynek w egzotyczne zakątki świata.

(czytaj więcej)