Dziś mamy 10 lipca 2020, piątek, imieniny obchodzą:

15 listopada 2019

„Wschód i zachód słonia”. Przedszkolaki wybrały się na przedstawienie

fot. Alina Romańska-Nelka

fot. Alina Romańska-Nelka

W środę 13 listopada br. 5 i 6-latki z przedszkola "Donald" w # Nakle pod opieką swoich pań wybrały się do Kinoteatru Adria w Bydgoszczy na przedstawienie teatralne „Wschód i zachód słonia”.

To wzruszająca historia o małej Słoniczce, która miała wyjątkową cechę - potrafiła latać, gdy była szczęśliwa, a gdy była smutna - zapadała się w piach pustyni. Obdarzona przez mamę ogromną miłością i najważniejszymi radami wyruszyła samodzielnie w świat.

Na początku swej wyprawy zaprzyjaźniła się z Małpkiem i poznała złego Wielbłąda. Był on tak nieznośny że Słoniczka i Małpek postanowili znaleźć sposób na to, aby go zmienić.

Od tego momentu rozpoczęła się wędrówka bohaterów w poszukiwaniu mądrego Hipopotama, w trakcie której musieli zmierzyć się z przeciwnościami losu, własnymi słabościami i zwątpieniem.

Przedstawienie dostarczyło dzieciom wielu wspaniałych wrażeń. Przedszkolaki mogły podziwiać lalkowe postacie teatralne, bajkową scenografię oraz atrybuty sceniczne.

Wartość artystyczną przedstawienia wzbogaciła piękna oprawa muzyczna oraz efekty specjalne. Za sprawą trójki aktorów - podróżników wszyscy bohaterowie wyłaniali się z walizek, skrzyń i kuferków.

Wycieczka do Kinoteatru Adria w Bydgoszczy dostarczyła naszym milusińskim wielu emocji i na pewno pozostawiła po sobie wiele niezapomnianych wspomnień.

materiał: mgr Alina Romańska-Nelka

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 8 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)