Dziś mamy 17 listopada 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

22 października 2019

„W spiżarni”. Przedszkolaki rozmawiały o przetworach na zimę

fot. Karolina Michna

fot. Karolina Michna

W minionym tygodniu grupa Delfinki z oddziału przedszkolnego w # Olszewce zapoznała się z przeznaczeniem i wyglądem spiżarni.

Dzieci dowiedziały się również co to są przetwory i zapasy na zimę. Omawialiśmy warzywa i owoce, z których można zrobić soki, kompoty, dżemy, powidła itp. Klasyfikowaliśmy owoce oraz przeliczaliśmy je.

Najsmaczniejszą częścią zajęć była degustacja naszych zimowych zapasów. Dzieci miały okazje skosztować pyszny dżem, kompot z jabłek oraz suszone owoce.

Takie zajęcia pozwalają dzieciom wielozmysłowo poznawać, uczyć się poprzez doświadczanie. Im więcej zmysłów uczestniczy w nauce, tym jest lepszy efekt tej nauki.   

materiał: Karolina Michna

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 9 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Mężczyźni wydadzą na święta Bożego Narodzenia średnio o 500 zł więcej niż kobiety

1722 zł – średnio tyle pieniędzy przeznaczymy w tym roku na święta Bożego Narodzenia.# Co ciekawe, mężczyźni wydadzą przeciętnie ok. 2000 zł, podczas gdy kobiety – ok. 1500 zł. Najdroższe święta będą miały osoby trzydziestokilkuletnie. Zobacz, co jeszcze wynika z badania Barometr Providenta.

(czytaj więcej)
0

Jak przygotować się do porodu. Położna radzi

Nacięcie krocza to zabieg chirurgiczny zwany również epizjotomią, który w naszym kraju# jest bardzo popularny i wykonywany podczas porodu. Polska jest jednym z nielicznych krajów, gdzie w wielu placówkach wykonuje się ten zabieg rutynowo.

(czytaj więcej)
0

Ciepło, zdrowo i bezpiecznie. Czy Twój dom jest gotowy na nadejście zimy?

Okres poprzedzający zimę w naszej szerokości geograficznej związany jest z krótkimi dniami#, ochłodzeniem i wszechobecną szarością. Dlatego warto poszukać pozytywnych aspektów takiej pogody. To idealny czas, aby bez wyrzutów sumienia rozpocząć kilkumiesięczny rytuał spędzania wieczorów w wygodnym dresie, z kubkiem gorącej herbaty, czytając książkę czy oglądając ulubiony serial. Zanim zaczniemy w pełni korzystać z jesienno-zimowej aury warto zadbać o odpowiedni mikroklimat w domu i przygotować go na nadejście naprawdę mroźnych miesięcy.

(czytaj więcej)
0

Co piąty uczeń nałogowo korzysta ze smartfona. Niepokojące dane

Niepokój, zdenerwowanie, problemy z koncentracją i uczucie przeciążenia nadmiarem informacji,# przy jednoczesnym braku wystarczającego wsparcia ze strony rodziców – taki obraz polskich nastolatków w sieci wyłania się z badania „Młodzi Cyfrowi” przeprowadzonego przez Fundację Dbam o Mój Z@sięg i Uniwersytet Gdański, we współpracy z firmami LIBRUS i PCG Edukacja.

(czytaj więcej)