Dziś mamy 22 października 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

10 lipca 2019

„W czasie deszczu dzieci się nudzą”. Startuje nowy konkurs

"Sposób na wakacyjną nudę! Kapryśna pogoda za oknami chwilami nas nie rozpieszcza, dzień za # dniem przemija, pojawia się pytanie co zrobić, aby ten czas nie był czasem straconym.

„W czasie deszczu dzieci się nudzą” wybrzmiewa w głowach niektórych rodziców, niestety słowo nuda powszechna staje się nie tylko już w czasie deszczu, ale nawet jak jest piękna pogoda. Sposób na wakacyjną nudę? Zapraszamy gorąco do udziału w Konkursie „Nakło mój dom”, którego organizatorem jest Nakielski Ośrodek Kultury.

Do udziału zapraszamy przed wszystkim dzieci oraz młodzież. Wyzwanie na lato 2019 to odnaleźć skarb, którym mogą być wspomnienia, niesamowite historie, opowieści z dzieciństwa.

Przedmiotem konkursu jest przeprowadzenie wywiadu z bliskimi, którzy opisują swoje wspomnienia, opowieści, anegdoty. Powinny być one związane z Nakłem nad Notecią lub inną miejscowością Gminy Nakło, spisane, nagrane w formie audio lub video.

Zapraszamy gorąco do udziału.

materiał: Romana Janka

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 0 0
Pliki do pobrania
nakło mój dom.odt

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Biotyna. Dobrodziejstwo dla włosów

Biotyna, nazywana potocznie witaminą piękna, ma duży wpływ na wygląd naszych włosów, paznokci i skóry.# Regularnie dostarczana do organizmu, pełni niezwykle ważną funkcję zarówno w metabolizowaniu węglowodanów, jak i tłuszczów. Jej zadaniem jest wytwarzanie hemoglobiny, której rolą jest przenoszenie tlenu do wszystkich komórek ludzkiego ciała. Jak biotyna wpływa na stan naszych włosów i czy warto uzupełniać jej niedobór w organizmie?

(czytaj więcej)
0

Październik miesiącem profilaktyki raka piersi. Czym jest mammografia?

Warszawa – 21 października, 2019 – w związku z „różowym październikiem”, miesiącem # profilaktyki raka piersi oraz inicjatywą BRA Day, GE Healthcare przypomina, jak ważne dla zdrowia kobiet są badania mammograficzne i zachęca Polki do profilaktyki.

(czytaj więcej)
0

Nowe technologie zmieniają rynek. Warto stawiać na "zieloną" energię

Przyjazne środowisku technologie, umożliwiające pozyskiwanie energii # elektrycznej i cieplnej, stają się coraz popularniejsze. Nie tylko ze względu na rosnący trend proekologiczny, lecz także możliwość wygenerowania długofalowych oszczędności.

(czytaj więcej)
0

Grzybobrania czas. Co powinniśmy wiedzieć?

Tylu grzybów w lasach nie było od lat i świadczy o tym fakt, że niemal każda osoba, która udała się do lasu z koszykiem, wraca z nim wypełnionym aż po brzegi grzybami.# Gorący oraz wilgotny wrzesień spowodował tym samym, że grzybiarze mają dosłownie pełne ręce roboty, jednakże oprócz pracy potrzebna jest też podstawowa wiedza związana z rozpoznawaniem grzybów jadalnych i trujących oraz świadomość, że nawet będąc w lesie można otrzymać... mandat.

(czytaj więcej)