Dziś mamy 20 lipca 2018, piątek, imieniny obchodzą:
27 czerwca 2018

„Turystycy” znowu w podróży. Tym razem udali się z wizytą do KPWiK

fot. T. Sobczak

fot. T. Sobczak

W poniedziałek 11 czerwca uczniowie klasy trzeciej technikum obsługi turystycznej #w nakielskim Staszicu wybrali się na wycieczkę krajoznawczą po okolicy.

Wędrując poznali najważniejszą formę polodowcową – pradolinę Noteci i Warty. Mieli okazję zobaczyć cenny przyrodniczo obszar „Natura2000”. Podczas wyjścia wstąpili do Komunalnego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, gdzie pracownicy zakładu opowiedzieli im i pokazali jak pozyskuje i uzdatnia się wodę dla mieszkańców Nakła. Następnie udali się do oczyszczalni ścieków. Tam poznali proces technologiczny mechanicznego i biologicznego oczyszczania ścieków. Mimo panującego tam specyficznego zapachu, uczniowie z zaciekawieniem obserwowali pracę zakładu. Pani Krystyna Gaitkowska pokazała młodzieży badania laboratoryjne, które przeprowadza się w Nakle w celu monitorowania czystości wód odprowadzanych do Noteci.

Wycieczka zakończyła się bardzo miłym pożegnaniem. Pracownicy KPW i K zaprosili młodzież nad Noteć na kiełbaski z grilla i ciasteczka.

materiał: T. Sobczak

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Ludność, urodzenia, zgony, małżeństwa... Sprawdzamy statystyki za 2017 rok

W 2017 r. w województwie kujawsko-pomorskim odnotowano 20,9 tys. urodzeń żywych. #Było to o 1,1 tys. więcej niż w 2016 r. Jednocześnie wzrosła liczba zgonów. W 2017 r. zmarło 21,3 tys. osób – o 727 osób więcej niż w 2016 r.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

„Rodzina 500+” i inne świadczenia w liczbach. Ile osób otrzymało wsparcie?

Rządowym programem „Rodzina 500+” realizowanym w 2017 roku objęto 3 845 tys. dzieci #do 18 lat. Świadczenie wychowawcze otrzymywało około 3 797 tys. dzieci, a dodatek 500+ w pieczy zastępczej ponad 47 tys. dzieci.

(czytaj więcej)