Dziś mamy 20 lipca 2018, piątek, imieniny obchodzą:
04 grudnia 2017

„Tęczowe Wzgórze” otwiera się na inne kultury. Dzieci uczciły St. Andrew's Day

fot. Marta Podemska

fot. Marta Podemska

30 listopada w „Tęczowym Wzgórzu” uczczono Dzień św. Andrzeja – St. Andrew's Day – patrona Szkocji.

Od września bieżącego roku „Tęczowe Wzgórze” ma „własnego” nauczyciela języka angielskiego. Nauka czy raczej osłuchiwanie się z językiem angielskim nie ogranicza się wyłącznie do zajęć. W różnych sytuacjach do dzieci są kierowane polecenia w języku angielskim. Dzięki temu przedszkolaki oswajają się z melodią tego języka, poznają nowe słowa, zwroty.

W kalendarzu imprez organizowanych w „Tęczowym Wzgórzu” znalazły się tzw. Dni Angielskie, podczas których dzieci poznają zwyczaje i tradycje kultywowane w innych krajach, nie tylko w Wielkiej Brytanii.

30 listopada dzieci uczciły St. Andrew's Day. Wirtualnie udały się do Szkocji, aby zobaczyć, jak Szkoci świętują dzień patrona swojego kraju. W ubiorze przedszkolaków nie mogło zabraknąć kraty. Dzieci poznały tradycyjny szkocki ubiór, muzykę, potrawy spożywane w Dniu św. Andrzeja. Mogły też wykazać się umiejętnościami tanecznymi tańcząc na szkocką nutę. Obchody dopełniły zajęcia plastyczne, podczas których dzieci wykonały flagę Szkocji oraz „uszyły” Scottish kilt – tradycyjną szkocką spódnicę.

Materiał: Marta Podemska

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu/

Oceń artykuł: 0 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Ludność, urodzenia, zgony, małżeństwa... Sprawdzamy statystyki za 2017 rok

W 2017 r. w województwie kujawsko-pomorskim odnotowano 20,9 tys. urodzeń żywych. #Było to o 1,1 tys. więcej niż w 2016 r. Jednocześnie wzrosła liczba zgonów. W 2017 r. zmarło 21,3 tys. osób – o 727 osób więcej niż w 2016 r.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

„Rodzina 500+” i inne świadczenia w liczbach. Ile osób otrzymało wsparcie?

Rządowym programem „Rodzina 500+” realizowanym w 2017 roku objęto 3 845 tys. dzieci #do 18 lat. Świadczenie wychowawcze otrzymywało około 3 797 tys. dzieci, a dodatek 500+ w pieczy zastępczej ponad 47 tys. dzieci.

(czytaj więcej)