Dziś mamy 25 kwietnia 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

16 kwietnia 2018

„Słowo źródłem inspiracji”. Przed nami eliminacje wstępne

Nakielski Ośrodek Kultury zaprasza uczniów klas I – III, IV – VI, VII i gimnazjum do udziału #w eliminacjach wstępnych Turnieju Słowa „Słowo źródłem inspiracji”, które odbędą się 10 maja 2018 r., godz. 10.00.

Założenia organizacyjne

Organizatorem imprezy jest Pracownia Teatralna Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy. Turniej obejmuje swoim zasięgiem region bydgoski (z wyłączeniem miasta Bydgoszczy) i ma charakter otwarty. Uczestnikami mogą być uczniowie szkół podstawowych oraz młodzież gimnazjalna – po trzech reprezentantów szkoły z każdej kategorii wiekowej!!!
Jury eliminacji powiatowych typuje do udziału w finale Turnieju do trzech wykonawców z każdej grupy wiekowej (trzy osoby z kl. I–III, trzy osoby z kl. IV–VI oraz trzy osoby z grupy łączącej kl. VII i kl. II i III gimnazjalne).

Zasady udziału

Każdy uczestnik prezentuje jeden wiersz lub fragment prozy korzystając z dowolnie wybranych utworów literatury polskiej i światowej opublikowanych w książkach i uznanej prasie literackiej. Jeśli wiersz jest długi, można przedstawić jego fragment. Czas trwania „wypowiedzi artystycznej” nie powinien przekroczyć 3 minut! Wykonawcą jest jedna osoba – nie może to być duet, grupa dzieci czy też mały zespół teatralny! Prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na prawidłowy dobór repertuaru, który musi być zgodny z wiekiem wykonawcy i nie powinien przekraczać możliwości odtwórczych młodego człowieka. Najlepiej poruszajmy się w obszarze autentycznej literatury dziecięcej i młodzieżowej! W odniesieniu do formy prezentacji – preferowane będą propozycje skupione na słowie mówionym – prosimy nie stosować zabiegów teatralizacji. Jeżeli uczestnik przystępuje do Turnieju kolejny raz, prezentowany przez niego repertuar musi być inny niż we wcześniejszych edycjach tego konkursu. Uczestnik może reprezentować tylko jedną instytucję. Podczas trwania Konkursu obowiązuje ten sam tekst – od eliminacji wstępnych po finał.

Karty zgłoszeniowe prosimy składać do 27 kwietnia.

materiał Romana Janka

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie.

Oceń artykuł: 0 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)