Dziś mamy 24 października 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

09 października 2019

„Ślesin – mała ojczyzna”. Spotkania które łączyły pokolenia

fot. pow.

fot. pow.

5 października w Wiejskim Domu Kultury odbyło się spotkanie podsumowujące projekt# „Wspólne działania - wspólne korzyści’ napisany przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Ślesinie.

W ramach projektu odbyły się już wcześniej dwa spotkania łączące pokolenia. Na pierwszym z nich powstały gniazdka wielkanocne dla zajączka a na drugim wykonywano wianki z ziół. W sobotę zgromadzeni mieszkańcy wsi wraz z członkiniami KGW uczestniczyli w warsztatach kulinarnych pt. „Co jadali nasi przodkowie na Krajnie?” W trakcie warsztatów przygotowano wspólnie tartuchy i zaklepusy, a następnie degustowano wykonane potrawy. Bardzo cieszy fakty, że smakowały one dzieciom i młodzieży. Nie zabrakło również deseru, bardzo smacznej leguminy.

Rozstrzygnięto również konkurs fotograficzny „Sołectwo Ślesin w obiektywie”. Jury po burzliwych dyskusjach przyznało nagrody rzeczowe za przepiękne zdjęcia wykonane przez dzieci w następujących kategoriach:
I miejsce – Oliwia Leppert, Amelia Kaczyńska
II miejsce – Juliusz Mistrzak
III miejsce – Lena Grzechowiak
oraz grand prix za zdjęcia stacji kolejowej dla Grzegorza Wiśniewskiego.
Dodatkową nagrodą dla wymienionych wyżej młodych ludzi jest wyjazd plenerowy do Torunia 19.10.19. Na zakończenie wszyscy zgromadzeni wykonali wspólnie kolaż ze zdjęć.

materiał: Patrycja Wiśniewska / KGW Ślesin

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Deska elewacyjna
Botox i kwas hialuronowy
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
MEBLE PIOTR PASIEKA
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Torba na akcesoria fryzjerskie
82PLN
0

Biotyna. Dobrodziejstwo dla włosów

Biotyna, nazywana potocznie witaminą piękna, ma duży wpływ na wygląd naszych włosów, paznokci i skóry.# Regularnie dostarczana do organizmu, pełni niezwykle ważną funkcję zarówno w metabolizowaniu węglowodanów, jak i tłuszczów. Jej zadaniem jest wytwarzanie hemoglobiny, której rolą jest przenoszenie tlenu do wszystkich komórek ludzkiego ciała. Jak biotyna wpływa na stan naszych włosów i czy warto uzupełniać jej niedobór w organizmie?

(czytaj więcej)
0

Październik miesiącem profilaktyki raka piersi. Czym jest mammografia?

Warszawa – 21 października, 2019 – w związku z „różowym październikiem”, miesiącem # profilaktyki raka piersi oraz inicjatywą BRA Day, GE Healthcare przypomina, jak ważne dla zdrowia kobiet są badania mammograficzne i zachęca Polki do profilaktyki.

(czytaj więcej)
0

Nowe technologie zmieniają rynek. Warto stawiać na "zieloną" energię

Przyjazne środowisku technologie, umożliwiające pozyskiwanie energii # elektrycznej i cieplnej, stają się coraz popularniejsze. Nie tylko ze względu na rosnący trend proekologiczny, lecz także możliwość wygenerowania długofalowych oszczędności.

(czytaj więcej)
0

Grzybobrania czas. Co powinniśmy wiedzieć?

Tylu grzybów w lasach nie było od lat i świadczy o tym fakt, że niemal każda osoba, która udała się do lasu z koszykiem, wraca z nim wypełnionym aż po brzegi grzybami.# Gorący oraz wilgotny wrzesień spowodował tym samym, że grzybiarze mają dosłownie pełne ręce roboty, jednakże oprócz pracy potrzebna jest też podstawowa wiedza związana z rozpoznawaniem grzybów jadalnych i trujących oraz świadomość, że nawet będąc w lesie można otrzymać... mandat.

(czytaj więcej)