Dziś mamy 5 czerwca 2020, piątek, imieniny obchodzą:

08 kwietnia 2020

„Różowy Księżyc” zagościł na niebie. Największa pełnia w roku

fot. archiwum

fot. archiwum

W ciągu ostatniej nocy Księżyc wyglądał zjawiskowo. Na niebie mogliśmy #obserwować Różową Pełnią. Macie zdjęcia? Przyślijcie na kontakt@powiat24.pl

Była to największa i najjaśniejsza pełnia Księżyca w tym roku. Do takiej sytuacji dochodzi, kiedy Księżyc znajduje się w perygeum, czyli w punkcie położonym najbliżej Ziemi na swojej eliptycznej orbicie. Co należy zaznaczyć, barwa księżyca w czasie pełni się nie zmienia, jak mogłaby na to wskazywać sama nazwa. Swój kolor zawdzięcza kwitnącym na początku wiosny kwiatom, które zabarwiają się na różowo.

Pełnię Różowego Księżyca zaobserwować można była już od godzin wieczornych 7 kwietnia, natomiast do punktu kulminacyjnego doszło 8 kwietnia o godzinie 4:35

Obserwowaliście to ciekawe zjawisko? Czekamy na Wasze zdjęcie na kontakt@powiat24.pl

- Godz. 5:51. Zdjęcie nie najlepszej jakości ale widok był przepiękny – napisał w mailu do nas autor powyższego zdjęcia - Godz. 5:51. Zdjęcie nie najlepszej jakości ale widok był przepiękny – napisał w mailu do nas autor powyższego zdjęcia

Oceń artykuł: 4 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 2 (2)

    Astronom, w dniu 08-04-2020 16:04:02 napisał:

    Ta różowość od kwiatów to chyba primaaprilisowy żart.

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Meblościanka z oferty firmy FADOME
Sypialnia w ciemnym, orzechowym kolorze
Test amortyzatorów
Szafy przesuwne
Rolery - mezoterapia skóry
Zabiegi odmładzające
Budowa stanu surowego
Posnet XL
sugerowana cena producenta: 3431,70PLN
0

O Stowarzyszeniu Oficerów Więziennictwa. Czym się zamuje?

Przyglądamy się bliżej działalności Stowarzyszenia Oficerów Więziennictwa. Jaka jest jego #historia? Jakie stawia sobie cele? Do czego dąży w swoich działaniach?

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Środowiska. Ochrona zasobów wodnych to konieczność

Kwestia dostępności wody jest obecnie jednym z największych wyzwań #dotyczących zrównoważonego rozwoju. Nie tylko w odległych zakątkach świata, ale także w Polsce. Obchodzony 5 czerwca z inicjatywy Organizacji Narodów Zjednoczonych Światowy Dzień Środowiska to dobry moment, by zastanowić się, co każdy z nas może zrobić w kontekście ochrony tego życiodajnego zasobu.

(czytaj więcej)
0

Zdrowe odżywianie podczas pracy zdalnej. Przepis na sałatkę w stylu toskańskim

Pomimo cyklicznego znoszenia obostrzeń wielu z nas wciąż pracuje w trybie #zdalnym. A to z kolei stanowi nie lada wyzwanie dla naszej codziennej diety. Inaczej bowiem komponujemy menu zabierane do firmy, inaczej podejść należy do planowania posiłków, pracując w domowym zaciszu. W obu jednak przypadkach kluczem jest zbilansowana dieta, zapewniająca siłę i energię na cały dzień intensywnej pracy.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)