Dziś mamy 7 grudnia 2019, sobota, imieniny obchodzą:

13 listopada 2019

„Powiat Nakielski oczami dziecka”. Uczniowie zakończyli projekt

fot. Jolanta Stawicka

fot. Jolanta Stawicka

Stowarzyszenie „Razem Raźniej” przy Szkole Podstawowej nr 2 im. # Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Nakle nad Notecią od 01.03.2019, do 30.09.2019 r. realizowało projekt z zadania publicznego Ekologia i turystyka w Powiecie Nakielskim pod tytułem „Powiat Nakielski oczami dziecka”.

Zadanie było skierowane do uczniów klas czwartych. Jego celem było poznanie ciekawych miejsc naszego regionu:
- wyjazd do Spiżarni Hrabiny Potulickiej w Ślesinie i na Skarpy Ślesińskie – poznanie historii hr. Potulickiej, działalności Gospodarstwa rolnego, produkcji serów, degustacja wyrobów mlecznych
- wycieczka do leśniczówki Kowalewie Nadleśnictwo Szubin – Celem wyjazdu była lekcja przyrody w lesie: poznanie życia w lesie, różnorodności zwierząt i roślin, spotkanie z panem leśnikiem i przybliżenie uczniom jego pracy.
- W rezerwacie przyrody w Minikowie - uczniowie uczestniczyli w warsztatach ornitologicznych pod hasłem „Animacje przyrodnicze – Tropem przyrody”
- Przystań Nakielska - Celem wyjścia było korzystanie z uroków Przystani Nakielskiej, obserwacja życia nad rzeką, rozpoznawanie roślin i zwierząt żyjących nad Notecią. Na koniec uczniowie zrobili piknik, rozłożyli koce i kosze piknikowe, grali w gry planszowe, w piłkę nożną i piłkę plażową, korzystali z placów zabaw na terenie przystani.
- Powiatowy konkurs fotograficzny "Powiat Nakielski oczami czwartoklasisty”
- Wyjście na lody

materiał: Jolanta Stawicka

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Mikołaj na zakupach. Co też sprezentować dzieciom?

To pytanie zadaje sobie co roku niejeden Mikołaj. Co też sprezentować dzieciom?# Gra komputerowa lub na konsolę, a może nowoczesna zabawka – to bardzo popularne upominki. Jak je wybrać, by nie tylko się spodobały, ale i nie zaszkodziły?

(czytaj więcej)
0

Sezon grzewczy trwa. Jak ograniczyć wpływ smogu na zdrowie?

Jesienno-zimowe chłody oznaczają rozpoczęcie sezonu grzewczego. Choć liczba # nieekologicznych „kopciuchów” z roku na rok maleje, nadal w wielu częściach kraju powietrze staje się trujące. Mimo podejmowanych na poziomie rządowym i samorządowym działań antysmogowych, warto samemu zatroszczyć się o jakość tego, czym oddychamy każdego dnia.

(czytaj więcej)
0

Imieninowy maraton w toku. Ciekawostki o Barbarach i Mikołajach

Byli Andrzeje. Trudno więc nie napisać o Barbarach i Mikołajach, czyli tegotygodniowych solenizantach. Jesteście ciekawi, co też na ich temat znaleźliśmy w naszych źródłach?

(czytaj więcej)
0

Przedświąteczne podróże. O czym pamiętać, lecąc pierwszy raz samolotem?

Okres świąteczno-noworoczny to czas lotniczego szczytu # pasażerskiego. Podróżujemy zarówno do naszych rodzin, jak i na wypoczynek w egzotyczne zakątki świata.

(czytaj więcej)