Dziś mamy 5 sierpnia 2020, środa, imieniny obchodzą:

12 grudnia 2019

„Pomaganie mamy we krwi”! Terytorialsi z wizytą u dzieci

fot. kpt. dr Diana Warchocka

fot. kpt. dr Diana Warchocka

W świątecznym czasie ważna jest myśl i świadomość, że nie jest się # samemu. Bezpieczeństwo jest wyznacznikiem poczucia stabilności, dlatego też terytorialsi z Torunia odwiedzili Placówki Opiekuńczo-Wychowawcze „Jaś” i „Małgosia” w Brześciu Kujawskim.

Ta szlachetna inicjatywa odbiła się szerokim pozytywnym echem wśród terytorialsów z 81 toruńskiego batalionu lekkiej piechoty wchodzącego w skład 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. gen. bryg. Elżbiety Zawackiej, ps. „Zo”.

Wyszedł on bowiem z inicjatywą zorganizowania zbiórki finansowej i rzeczowej dla potrzebujących dzieci z Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych „Jaś” i „Małgosia” w Brześciu Kujawskim.

„Pomoc najbardziej potrzebującym, w szczególności dzieciom była dla nas oczywista. Święta są wyjątkowym magicznym czasem, w którym każdy myśli o rodzinnym domu. Nie mogło nas tam zabraknąć.” - podkreśla dowódca 81 batalionu lekkiej piechoty ppłk Marcin Piwowarczyk.

„Będziemy cyklicznie kontynuować tą akcję. Chcemy być potrzebni i nieść pomoc, każdemu, kto będzie jej potrzebował” - zaznacza dowódca 81 batalionu lekkiej piechoty ppłk Marcin Piwowarczyk.

8 Kujawsko-Pomorska Brygada Obrony Terytorialnej im. gen. Elżbiety Zawackiej, ps. „Zo” opiera swój potencjał na żołnierzach – ochotnikach, którzy z uwagi na terytorialny charakter formacji, w tym pełnienie służby w obszarze swojego zamieszkania, sami siebie nazywają Terytorialsami. O przyjęcie w szeregi Wojsk Obrony Terytorialnej mogą ubiegać się rezerwiści, a także te osoby, które do tej pory nie pełniły żadnej formy służby wojskowej. 

Dzięki temu, że szkolenia odbywają się głównie w dni wolne od pracy - służba w WOT daje możliwość pogodzenia życia rodzinnego i zawodowego ze służbą wojskową.

Obecnie w WOT służbę pełni blisko 24 000 żołnierzy, w tym ponad 20 000 ochotników.

Wojska Obrony Terytorialnej (WOT) to poza Wojskami Lądowymi, Siłami Powietrznymi, Marynarką Wojenną oraz Wojskami Specjalnymi - piąty rodzaj sił zbrojnych. WOT jest formacją powszechną i ochotniczą, która jest budowana na najlepszych, polskich tradycjach niepodległościowych. Każdy w wieku 18-63 lat (w przypadku oficerów i podoficerów) oraz od 18-55 lat (w przypadku szeregowych), kto przejdzie pomyślnie postępowanie kwalifikacyjne, może zostać żołnierzem obrony terytorialnej.

materiał: kpt. dr Diana Warchocka

Oceń artykuł: 0 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Stół rozkładany + 6 krzeseł
Fotopoduszka Jasiek
30,00PLN
Sprzedaż opon
Meble młodzieżowe i dziecięce
Koloryzacja - nowoczesne techniki
Perfekcyjne wygładzenie zniszczonych włosów!
Meble pokojowe
Kwasy...
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Gry i aplikacje Bezpieczny Przejazd. Sprawdź swoją wiedzę

Wakacyjne podróże ciekawe i bezpieczne z grami i aplikacjami Bezpieczny Przejazd. Dostęp #do informacji demaskujących fake newsy na temat zachowania na przejazdach. Tak PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zachęcają dzieci, młodzież i dorosłych do rozszerzania wiedzy, która zapewni bezpieczne korzystanie z przejazdów kolejowo-drogowych. Działania prowadzone są w ramach kampanii społecznej Bezpieczny Przejazd.

(czytaj więcej)
0

Meksyk na talerzu. Poznaj tajniki wyrazistej kuchni meksykańskiej

Meksyk to kraj o bardzo bogatej historii, kulturze, a jego barwny folklor jest rozpoznawalny #na całym świecie. Wszystkie te cechy można również przypisać meksykańskiej kuchni, która w 2010 roku została wpisana na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Decyzja o tym zapadła nie tylko na podstawie wyjątkowych receptur, lecz także ze względu na tradycyjne obrzędy i całą kulturę jedzenia, która powoduje, że każdy meksykański posiłek może zamienić się w huczną uroczystość. Sprawdźcie, co sprawia, że lokalne przepisy stały się światowym fenomenem.

(czytaj więcej)