Dziś mamy 17 września 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

20 maja 2019

„Polska nasz dom”. Wielki quiz wiedzy o Polsce w Donaldzie

fot.pow

fot.pow

W czwartek 16 maja w Przedszkolu Niepublicznym Donald w Nakle odbył się patriotyczny quiz# wiedzy o Polsce pod hasłem „ Polska nasz dom”. Konkurs przygotowały i przeprowadziły Katarzyna Geppert i Justyna Szatlach. Celem konkursu było rozbudzenie i rozwijanie zainteresowania dzieci swoim miastem, regionem i krajem oraz znajomość symboli lokalnych i narodowych.

Do udziału w konkursie organizatorzy zaprosili cztery nakielskie niepubliczne przedszkola: DONALD, Wesoła Piątka, Katolickie i Słoneczko. W quizie wiedzy o Polsce dzieci odpowiadały na wylosowane wcześniej pytania. Poza tym układały puzzle przedstawiające godło Polski  oraz najważniejsze zabytki, rozpoznawały i wskazywały symbole narodowe. Przedszkolaki wykazały się dużą znajomością legend , rozpoznawały  je po przeczytanym fragmencie i wskazywały na ilustracjach. Na mapie Polski odnajdowały najciekawsze i najważniejsze miejsca naszego kraju.

Rywalizacja była bardzo wyrównana , dzieci wykazały ogromną wiedzą na temat swojej ojczyzny .

Zmagania uczestników obserwowało specjalnie powołane jury w składzie: pani Alicja Janeczkowska oraz pani Eugenia Czyż- Rydzyńska.

Jury miało do wykonania trudne zadanie. Po podliczeniu zdobytych przez drużyny punktów wyłoniło zwycięzców:
I miejsce – Przedszkole Niepubliczne Donald
II miejsce –  Przedszkole Wesoła Piątka
III miejsce –  Przedszkole Słoneczko
IV – Przedszkole Katolickie        

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, gry edukacyjne, długopisy z logo Przedszkola Donald, podkładki na biurko oraz ciekawe książki o Polsce. Małym uczestnikom należą się wielkie gratulacje. Organizatorzy konkursu dziękują członkom jury oraz nauczycielkom, które włożyły ogromny wkład w przygotowanie swoich wychowanków. 

materiał:  Mgr Katarzyna Geppert

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 8 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pralka w kuchni? Dlaczego nie!

W polskich kuchniach zmywarki to już codzienność. Niemal każdy kuchenny projekt zakłada obecność tego rodzaju urządzenia z przyczyn praktycznych i ekonomicznych.

(czytaj więcej)
0

Przewijanie noworodka. Główne zasady

Dla początkujących rodziców pierwsze przewijanie nowonarodzonego dziecka często wiąże się ze stresem, poczuciem niepewności i strachu przed ryzykiem uszkodzenia# delikatnego ciałka noworodka. Wbrew pozorom czynność ta jest bardzo prosta, należy jednak pamiętać o zachowaniu ostrożności i stosowaniu kilku zasad. Instruktarz przewijania dziecka opisuje położna Renata Lustyk – laureatka konkursu „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Cukrzyca ciążowa. Jak sobie z nią radzić ?

Cukrzyca ciążowa to choroba dotycząca około 4-7% kobiet w ciąży.# Jest to jednostka chorobowa, na którą najczęściej zapadają przyszłe mamy. Ze względu na szerszy dostęp do diagnostyki, rozpoznawana jest ona u kobiet znacznie częściej niż kiedyś. Nieleczona cukrzyca ciążowa może stwarzać zagrożenie zarówno dla mamy jak i dla rozwijającego się płodu. Jak rozpoznać cukrzycę ciążową, jak ją leczyć, opisuje położna Alina Jedlińska – ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

E-rewolucja. Cyfryzacja w służbie zdrowia

E-recepty w aplikacji mObywatel, profil zaufany potwierdzany w przychodni – to tylko kilka najnowszych ułatwień dla pacjentów#, które przygotowaliśmy wspólnie z Ministerstwem Zdrowia. W poniedziałek na briefingu w Siedlcach mówił o nich minister cyfryzacji Marek Zagórski.

(czytaj więcej)