Dziś mamy 10 grudnia 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

13 listopada 2019

„Piękna nasza, Polska cała…” Delfinki świętują Dzień Niepodległości

fot. Karolina Michna

fot. Karolina Michna

8 listopada 2019 roku dzieci z oddziału przedszkolnego w # Olszewce świętowały Dzień Niepodległości.

Głównym celem zajęć było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Dzieci w tym dniu były ubrane na galowo.

Na początku zajęć przedszkolakom zostały wręczone symboliczne kotyliony, które towarzyszyły dzieciom przez cały dzień. Delfinki dowiedziały się m.in. co oznacza niepodległość, kim jest patriota, jakie są narodowe symbole Polski, a także dzięki ciekawym ilustracjom oraz mapie Polski mogli podziwiać piękno naszej Ojczyzny.

Jako pracę plastyczną „Mali Patrioci” uwiecznili biało - czerwone godło Polski. Na zakończenie dzięki życzliwości rodziców udało się stworzyć słodki poczęstunek - oczywiście w barwach narodowych.

Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach przedszkolaki od najmłodszych lat  uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne. Dodatkowo nasza szkoła otrzymała certyfikat, który poświadcza, że bierzemy udział w projekcie i spełniamy zamierzone cele.

materiał: Karolina Michna

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 194 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Mikołaj na zakupach. Co też sprezentować dzieciom?

To pytanie zadaje sobie co roku niejeden Mikołaj. Co też sprezentować dzieciom?# Gra komputerowa lub na konsolę, a może nowoczesna zabawka – to bardzo popularne upominki. Jak je wybrać, by nie tylko się spodobały, ale i nie zaszkodziły?

(czytaj więcej)
0

Sezon grzewczy trwa. Jak ograniczyć wpływ smogu na zdrowie?

Jesienno-zimowe chłody oznaczają rozpoczęcie sezonu grzewczego. Choć liczba # nieekologicznych „kopciuchów” z roku na rok maleje, nadal w wielu częściach kraju powietrze staje się trujące. Mimo podejmowanych na poziomie rządowym i samorządowym działań antysmogowych, warto samemu zatroszczyć się o jakość tego, czym oddychamy każdego dnia.

(czytaj więcej)
0

Imieninowy maraton w toku. Ciekawostki o Barbarach i Mikołajach

Byli Andrzeje. Trudno więc nie napisać o Barbarach i Mikołajach, czyli tegotygodniowych solenizantach. Jesteście ciekawi, co też na ich temat znaleźliśmy w naszych źródłach?

(czytaj więcej)
0

Przedświąteczne podróże. O czym pamiętać, lecąc pierwszy raz samolotem?

Okres świąteczno-noworoczny to czas lotniczego szczytu # pasażerskiego. Podróżujemy zarówno do naszych rodzin, jak i na wypoczynek w egzotyczne zakątki świata.

(czytaj więcej)