Dziś mamy 15 lipca 2020, środa, imieniny obchodzą:

13 listopada 2019

„Piękna nasza, Polska cała…” Delfinki świętują Dzień Niepodległości

fot. Karolina Michna

fot. Karolina Michna

8 listopada 2019 roku dzieci z oddziału przedszkolnego w # Olszewce świętowały Dzień Niepodległości.

Głównym celem zajęć było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Dzieci w tym dniu były ubrane na galowo.

Na początku zajęć przedszkolakom zostały wręczone symboliczne kotyliony, które towarzyszyły dzieciom przez cały dzień. Delfinki dowiedziały się m.in. co oznacza niepodległość, kim jest patriota, jakie są narodowe symbole Polski, a także dzięki ciekawym ilustracjom oraz mapie Polski mogli podziwiać piękno naszej Ojczyzny.

Jako pracę plastyczną „Mali Patrioci” uwiecznili biało - czerwone godło Polski. Na zakończenie dzięki życzliwości rodziców udało się stworzyć słodki poczęstunek - oczywiście w barwach narodowych.

Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach przedszkolaki od najmłodszych lat  uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne. Dodatkowo nasza szkoła otrzymała certyfikat, który poświadcza, że bierzemy udział w projekcie i spełniamy zamierzone cele.

materiał: Karolina Michna

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 461 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)