Dziś mamy 29 października 2020, czwartek, imieniny obchodzą:

16 września 2020

„Kultura Bezpieczeństwa". Ekonomiści Staszica uczestniczyli w spotkaniu

fot. Agnieszka Rotkiewicz

fot. Agnieszka Rotkiewicz

W dniu 16 września 2020 roku w ramach kampanii edukacyjnej „Kultura bezpieczeństwa” w #Zespole Szkół im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią, przedstawicielka Okręgowego Inspektoratu Pracy w Bydgoszczy pracownica Sekcji Prewencji i Promocji Marta Wiśniewska przeprowadziła szkolenie dla młodzieży.

Organizatorami wykładu były nauczycielki przedmiotów ekonomicznych: Grażyna Kinderman i Agnieszka Rotkiewicz, które systematycznie prowadzą współpracę z Państwową Inspekcją Pracy. Adresatami szkolenia byli uczniowie klas drugich i trzeciej technikum kształcącego w zawodzie technik ekonomista, którzy zostali zapoznani z rolą, misją i działalnością Państwowej Inspekcji Pracy. 

Uczestnicy spotkania, w trakcie prowadzonych zajęć szkoleniowych mieli możliwość zapoznania się z ciekawą prezentacją dotyczące rozpowszechniania wśród młodzieży wiedzy nt. prawa pracy. Szczególną uwagę zwrócono na zagadnienia związane z zasadami nawiązywania i rozwiązywania stosunku pracy. Omówiono również różnice pomiędzy umową o pracę a umowami cywilnoprawnymi. Na podstawie licznych przykładów wykładowca podkreślił, iż podejmując pracę bardzo ważne jest podpisanie odpowiedniego rodzaju umowy oraz zwracanie uwagi na warunki w niej zawarte. Prezentacja była przeplatana ciekawymi filmami nt. BHP i konkursami z nagrodami.

Tego typu działania prowadzone przez Państwową Inspekcję Pracy przyczyniają się do tego, że wzrasta świadomość w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy młodych ludzi wkraczających na rynek pracy.

W ramach programu „Kultura Bezpieczeństwa” będą realizowane dalsze przedsięwzięcia, tj. konkursy, spotkania edukacyjne i wykłady. 

Materiał: Agnieszka Rotkiewicz

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 9 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Światowy Dzień bez Samochodu. Zamiast auta wybierz rower!

W dniu dzisiejszym obchodzimy Światowy# Dzień bez Samochodu. Jest to idealny czas, aby do pracy zamiast samochodem pojechać rowerem albo autobusem.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Makaronu. Można stworzyć z niego proste i pyszne dania

Jesienne weekendy to doskonała okazja do szukania nowych pomysłów na wspólne spędzenie #czasu w domowym zaciszu. W najbliższą niedzielę nie trzeba będzie ich szukać, ponieważ 25 października obchodzimy Światowy Dzień Makaronu. To świetny pretekst, aby zaangażować wszystkich domowników w przygotowanie prostego i smacznego dania. Wystarczy 5 składników i odrobina czasu. Potrzebni będą też oczywiście miłośnicy makaronu. A takich na pewno nie brakuje, prawda?

(czytaj więcej)
0

Zdrowa dieta na urlopie? To proste! Wystarczy pamiętać o kilku zasadach

Wyjazdy wakacyjne rządzą się swoimi prawami, a miejsca, które odwiedzamy kuszą #rozmaitymi aromatami i smakami. Jak cieszyć się wypoczynkiem bez wyrzutów sumienia i wpływu na figurę? Swoimi radami na wakacje bez wyrzeczeń dzieli się Gaja Kuroń, ekspertka dietetyczna w Kuroniowie Diety.

(czytaj więcej)