Dziś mamy 20 czerwca 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

17 maja 2019

„Książki, Książeczki”. Dzień Bibliotekarza w „ Donaldzie”

fot.pow

fot.pow

W ramach obchodów Dnia Bibliotekarza i Bibliotek grupa dzieci 5 letnich# z Przedszkola Niepublicznego ,,Donald” wzięła udział w zajęciach poświęconych w/w tematyce.

Przedszkolaki poznały specyfikę różnego rodzaju książek, dowiedziały się jak tworzy się książki oraz kto jest odpowiedzialny za ich powstanie. Donaldziaki wybrały się także do Biblioteki Dziecięcej. Podczas wizyty dzieci zapoznały się z pracą Pani bibliotekarki oraz poznały zasady korzystania z księgozbioru. Przedszkolakom ogromnie spodobał się etap przeglądania książek, podczas którego dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i emocjami, ponadto dyskutowały o swoich ulubionych tematykach książkowych. Dzieci dowiedziały się co należy robić, aby zachować książki w jak najlepszym stanie przez długie lata, same określiły zasady dbania o książki. Z zaciekawieniem poznawały specyfikę wypożyczania książek. Na koniec wysłuchały bajki czytanej przez Panią bibliotekarkę. Wizyta w tym miejscu bardzo spodobała się naszym małym milusińskim, zachęcając tym samym dzieci do częstego goszczenia w bibliotece. Po odbytej wizycie dzieci wykonały  w przedszkolu projekt okładki własnej, autorskiej książeczki oraz nadały jej tytuł.

W kolejnym dniu 5 latki wybrały się także do Księgarni Świat Książki. Także i ta wizyta bardzo spodobała się dzieciom. W jej trakcie przedszkolaki mogły podziwiać wielkie regały z książkami dla dorosłych, młodzieży i dla dzieci. Znalazły się tam książki : popularno -naukowe, podróżnicze, przyrodnicze, literatura piękna, kryminalna, książeczki dziecięce o różnej tematyce itp. Dzieci określiły przy tym różnicę pomiędzy biblioteką a księgarnią. Ogromy wybór i różnorodność asortymentu książkowego bardzo mile zaskoczył dzieci, a one same obiecały, iż będą tam częstymi gośćmi.

materiał:  mgr Justyna Szatlach

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 12 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)