Dziś mamy 17 września 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

17 maja 2019

„Książki, Książeczki”. Dzień Bibliotekarza w „ Donaldzie”

fot.pow

fot.pow

W ramach obchodów Dnia Bibliotekarza i Bibliotek grupa dzieci 5 letnich# z Przedszkola Niepublicznego ,,Donald” wzięła udział w zajęciach poświęconych w/w tematyce.

Przedszkolaki poznały specyfikę różnego rodzaju książek, dowiedziały się jak tworzy się książki oraz kto jest odpowiedzialny za ich powstanie. Donaldziaki wybrały się także do Biblioteki Dziecięcej. Podczas wizyty dzieci zapoznały się z pracą Pani bibliotekarki oraz poznały zasady korzystania z księgozbioru. Przedszkolakom ogromnie spodobał się etap przeglądania książek, podczas którego dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i emocjami, ponadto dyskutowały o swoich ulubionych tematykach książkowych. Dzieci dowiedziały się co należy robić, aby zachować książki w jak najlepszym stanie przez długie lata, same określiły zasady dbania o książki. Z zaciekawieniem poznawały specyfikę wypożyczania książek. Na koniec wysłuchały bajki czytanej przez Panią bibliotekarkę. Wizyta w tym miejscu bardzo spodobała się naszym małym milusińskim, zachęcając tym samym dzieci do częstego goszczenia w bibliotece. Po odbytej wizycie dzieci wykonały  w przedszkolu projekt okładki własnej, autorskiej książeczki oraz nadały jej tytuł.

W kolejnym dniu 5 latki wybrały się także do Księgarni Świat Książki. Także i ta wizyta bardzo spodobała się dzieciom. W jej trakcie przedszkolaki mogły podziwiać wielkie regały z książkami dla dorosłych, młodzieży i dla dzieci. Znalazły się tam książki : popularno -naukowe, podróżnicze, przyrodnicze, literatura piękna, kryminalna, książeczki dziecięce o różnej tematyce itp. Dzieci określiły przy tym różnicę pomiędzy biblioteką a księgarnią. Ogromy wybór i różnorodność asortymentu książkowego bardzo mile zaskoczył dzieci, a one same obiecały, iż będą tam częstymi gośćmi.

materiał:  mgr Justyna Szatlach

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 12 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pralka w kuchni? Dlaczego nie!

W polskich kuchniach zmywarki to już codzienność. Niemal każdy kuchenny projekt zakłada obecność tego rodzaju urządzenia z przyczyn praktycznych i ekonomicznych.

(czytaj więcej)
0

Przewijanie noworodka. Główne zasady

Dla początkujących rodziców pierwsze przewijanie nowonarodzonego dziecka często wiąże się ze stresem, poczuciem niepewności i strachu przed ryzykiem uszkodzenia# delikatnego ciałka noworodka. Wbrew pozorom czynność ta jest bardzo prosta, należy jednak pamiętać o zachowaniu ostrożności i stosowaniu kilku zasad. Instruktarz przewijania dziecka opisuje położna Renata Lustyk – laureatka konkursu „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Cukrzyca ciążowa. Jak sobie z nią radzić ?

Cukrzyca ciążowa to choroba dotycząca około 4-7% kobiet w ciąży.# Jest to jednostka chorobowa, na którą najczęściej zapadają przyszłe mamy. Ze względu na szerszy dostęp do diagnostyki, rozpoznawana jest ona u kobiet znacznie częściej niż kiedyś. Nieleczona cukrzyca ciążowa może stwarzać zagrożenie zarówno dla mamy jak i dla rozwijającego się płodu. Jak rozpoznać cukrzycę ciążową, jak ją leczyć, opisuje położna Alina Jedlińska – ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

E-rewolucja. Cyfryzacja w służbie zdrowia

E-recepty w aplikacji mObywatel, profil zaufany potwierdzany w przychodni – to tylko kilka najnowszych ułatwień dla pacjentów#, które przygotowaliśmy wspólnie z Ministerstwem Zdrowia. W poniedziałek na briefingu w Siedlcach mówił o nich minister cyfryzacji Marek Zagórski.

(czytaj więcej)