Dziś mamy 17 października 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

22 września 2019

„Kromka Chleba dla Sąsiada”. Wolontariusze przeprowadzili zbiórkę

fot. Katarzyna Dobosz

fot. Katarzyna Dobosz

Pod takim hasłem, już po raz drugi w naszym mieście odbyła się # wrześniowa zbiórka żywności.

Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas oraz Szkolnego Klubu Wolontariatu ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Kard. St. Wyszyńskiego, w dniach 20 – 21 września przeprowadzili zbiórkę charytatywną w markecie Biedronka na ulicy Potulickiej. Po raz kolejny wolontariusze pomagali osobom starszym, chorym oraz samotnym.

Tym razem żywność trafiła do seniorów z terenu naszego miasta. Zbiórka rozpoczęła się w piątek o godzinie 15.00, a zakończyła w sobotę o 16.00. W akcji wzięło udział 48 wolontariuszy, którymi opiekowali się nauczyciele ze szkoły.

Akcja kolejny raz wydała wspaniałe owoce w postaci 228, 530 kg zebranej żywności. Jeszcze tego samego dnia paczki trafiły do wybranych osób.

Pragnę serdecznie podziękować Kierownictwu i pracownikom marketu Biedronka za pomoc w przeprowadzeniu akcji. Dziękuję nauczycielom, szczególnie Pani Ewelinie Czarnolewskiej za rozpoczęcie i koordynowanie akcji w piątek oraz Pani Ewelinie Szarwark, Pani Mireli Nowak, Pani Małgorzacie Komorowicz i Pani Beacie Witusińskiej za poświęcony czas pomimo dni wolnych od pracy. Dziękuję moim kochanym wolontariuszom i uczniom za pomoc i mile spędzony czas.

W sposób szczególny dziękuję Wszystkim, którzy dzięki otwartości serca na drugiego człowieka, nie przeszli obojętnie ale podzielili się tym, co posiadają.

„Warto pomagać bo dobro zawsze wraca”.

materiał: Katarzyna Dobosz/ Opiekun Szkolnego Koła Caritas i koordynator akcji 

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 1 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Bezpieczna droga do celu. Wybieramy materiał na modne i funkcjonalne schody

Zarówno w przestrzeniach publicznych, jak i tych przydomowych schody to codzienny widok.# Ich obecność zawdzięczamy zwykle ukształtowaniu terenu, które sprawia, że zastosowanie płaskiej nawierzchni nie jest możliwe. Aby spełniały swoją funkcję, były bezpieczne, a do tego niezwykle atrakcyjne wizualnie powinny zostać wykonane z przeznaczonych do tego okładzin. Jaki materiał spisze się w tym przypadku najlepiej?

(czytaj więcej)
0

Wyprawa z naszym pupilem. Jak bezpiecznie i komfortowo podróżować samolotem

Domowe zwierzęta coraz częściej traktowane są jako pełnoprawni członkowie rodzin.# Oznacza to, że podróżują z nami na wakacje czy dłuższe, zagraniczne wyjazdy do pracy. Choć transport psa lub kota drogą lotniczą nie jest już dziś wielkim kłopotem, musimy pamiętać o kilku ważnych kwestiach.

(czytaj więcej)
0

Problemy emocjonalne kobiet w ciąży. Co warto wiedzieć?

Ciąża i oczekiwanie na dziecko to jeden z najważniejszych etapów w # życiu kobiety.

(czytaj więcej)
0

Urząd dzwoni do obywatela. Sejm przyjął zmiany

Przyspieszenie załatwiania spraw urzędowych – to nasz cel. Dzięki przyjętym wczoraj przez Sejm zmianom, które zaproponowaliśmy w ustawie o informatyzacji, będzie szybciej i skuteczniej.

(czytaj więcej)