Dziś mamy 25 maja 2018, piątek, imieniny obchodzą:
08 lutego 2018

„King of the Stage" w Radziejowie. Wyróżnienia otrzymały dziewczęta z I LO

fot. Andrzej Otto

fot. Andrzej Otto

Po raz kolejny uczniowie z I LO im. B. Krzywoustego w Nakle wzięli udział w przeglądzie #piosenki „King of the Stage" w Radziejowie, który w tym roku odbył się 25 stycznia pod honorowym patronatem marszałka Województwa Kujawsko - Pomorskiego Piotra Całbeckiego oraz starosty Powiatu Radziejowskiego Jarosława Kołtuniaka. 

W tym roku nakielskie liceum reprezentowali: Emilia Wiechowska, Martyna Urban, Małgorzata Maciejewska, Dominika Paradowska, Kinga Brzezińska i Krzysztof Biernacki. Oprócz nich zaprezentowały się zespoły rockowe oraz soliści ze szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjalnych regionu Pomorza i Kujaw. Organizatorzy powołali jury w składzie: przewodniczący Beata Lipska absolwentka Szkoły Muzycznej we Włocławku, Włodzimierz Surdyk muzyk, lider zespołu „Malina Blues Band”, Jacek Deręgowski muzyk, wykładowca Diecezjalnego Studium Organistowskiego we Włocławku.

Cała piątka z Krzywoustego zaprezentowała się bardzo dobrze na tle innych, ponad trzydziestu wykonawców. W konkursie pojawił się różnorodny repertuar od piosenki współczesnej, przez rockową do piosenki aktorskiej, a zdecydowana większość uczestników zaprezentowała wysoki i wyrównany poziom.

Tym bardziej cieszy fakt, że wszyscy wokaliści z Nakła z pewnością należeli do grupy osób, które wyróżniły się w konkursie swoją muzykalnością i poziomem wykonania. Doceniło to jury, które w kategorii „solista ze szkoły ponadgimnazjalnej" przyznało wyróżnienia i nagrody dwóm uczestniczkom z Nakła, Małgorzacie Maciejewskiej i Emilii Wiechowskiej.

materiał: Andrzej Otto

Oceń artykuł: 6 5

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

SALON - TORONTO
Wulkanizacja
Elzab K10
sugerowana cena producenta: 1586,70PLN
Nadanie modnej linii
ŁÓŻKA
Fotokubek z kolorowym uchwytem w kształcie serca
24,90PLN
Metkownica SATO JUDO 26
sugerowana cena producenta: 184,50PLN
Gimnastyka korekcyjna
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Wydatki, wysokość świadczeń i nie tylko. Emeryci i renciści w statystykach

W 2017 r. wzrosła względem roku 2016 liczba osób pobierających świadczenia emerytalno-#rentowe z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). W tym czasie zmniejszyła się natomiast liczba rolników indywidualnych pobierających emerytury i renty. Jednocześnie odnotowano wzrost zarówno wydatków na świadczenia społeczne, jak i wysokości emerytur i rent.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Zielone światło dla dokumentów w smartfonie i jednego loginu do e-usług

Rząd przyjął projekt tzw. ustawy węzłowej. Przewiduje ona wprowadzenie jednego, spójnego #loginu (login.gov.pl), który docelowo umożliwi korzystanie ze wszystkich cyfrowych usług administracji. Rząd przyjął również regulacje, które będą stanowiły podstawę prawną do funkcjonowania aplikacji mobilnej - „mDokumenty”.

(czytaj więcej)