Dziś mamy 19 stycznia 2019, sobota, imieniny obchodzą:

08 lutego 2018

„King of the Stage" w Radziejowie. Wyróżnienia otrzymały dziewczęta z I LO

fot. Andrzej Otto

fot. Andrzej Otto

Po raz kolejny uczniowie z I LO im. B. Krzywoustego w Nakle wzięli udział w przeglądzie #piosenki „King of the Stage" w Radziejowie, który w tym roku odbył się 25 stycznia pod honorowym patronatem marszałka Województwa Kujawsko - Pomorskiego Piotra Całbeckiego oraz starosty Powiatu Radziejowskiego Jarosława Kołtuniaka. 

W tym roku nakielskie liceum reprezentowali: Emilia Wiechowska, Martyna Urban, Małgorzata Maciejewska, Dominika Paradowska, Kinga Brzezińska i Krzysztof Biernacki. Oprócz nich zaprezentowały się zespoły rockowe oraz soliści ze szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjalnych regionu Pomorza i Kujaw. Organizatorzy powołali jury w składzie: przewodniczący Beata Lipska absolwentka Szkoły Muzycznej we Włocławku, Włodzimierz Surdyk muzyk, lider zespołu „Malina Blues Band”, Jacek Deręgowski muzyk, wykładowca Diecezjalnego Studium Organistowskiego we Włocławku.

Cała piątka z Krzywoustego zaprezentowała się bardzo dobrze na tle innych, ponad trzydziestu wykonawców. W konkursie pojawił się różnorodny repertuar od piosenki współczesnej, przez rockową do piosenki aktorskiej, a zdecydowana większość uczestników zaprezentowała wysoki i wyrównany poziom.

Tym bardziej cieszy fakt, że wszyscy wokaliści z Nakła z pewnością należeli do grupy osób, które wyróżniły się w konkursie swoją muzykalnością i poziomem wykonania. Doceniło to jury, które w kategorii „solista ze szkoły ponadgimnazjalnej" przyznało wyróżnienia i nagrody dwóm uczestniczkom z Nakła, Małgorzacie Maciejewskiej i Emilii Wiechowskiej.

materiał: Andrzej Otto

Oceń artykuł: 6 5

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Elzab Delta Max E
sugerowana cena producenta: 2950,70PLN
DANIA OBIADOWE
Fotokubek z łyżeczką i kolorowym wnętrzem
34,90PLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Meble młodzieżowe systemowe
Lipoliza injekcyjna
Terminale płatnicze stacjonarne i mobilne
59PLN od 27zł/mcPLN
Przewóz krajowy
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)