Dziś mamy 12 listopada 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

16 października 2019

„Jesień w sadzie i ogrodzie”. Dzieci zakończyły cykl zajęć

fot. Iwona Nowak

fot. Iwona Nowak

3 latki z Donalda w ubiegły piątek zakończyły dwutygodniowy cykl # zajęć pt. „Jesień w sadzie i ogrodzie”.

W trakcie zabaw dzieci utrwaliły nazwy popularnych gatunków owoców i warzyw, poznały ich smaki, a przede wszystkim przekonały się o tym, iż są one doskonałym źródłem witamin.

Z tej okazji wykonały owocowe szaszłyki, bawiły się w teatr wcielając się w rolę aktorów do utworu „Na straganie” J. Brzechwy, lepiły jabłuszka z masy solnej, segregowały owoce oraz  odwiedziły pobliski sklep owocowo - warzywny.

Ponadto, przedszkolaki obchodziły dzień Dyni, królowej warzyw, która jest bogatym źródłem wielu składników odżywczych oraz posiada właściwości lecznicze.

Przedszkolaki wzbogaciły nasz kącik przyrodniczy o różne odmiany dyni, dzieliły się spostrzeżeniami na temat ich wielkości, kształtu i koloru. Jakież zdziwienie można było zauważyć na twarzach dzieci, gdy po jej przekrojeniu zobaczyły co znajduje się w jej środku.

Przekąski w postaci suszonych pestek dyni bardzo im zasmakowały i stały się ulubionym przysmakiem naszych przedszkolaków oraz doskonałą alternatywą dla słodyczy.

materiał: Iwona Nowak

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.  

Oceń artykuł: 6 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Kolorowy zawrót głowy. Wysokiej jakości farby dla Twojego domu

Termo Organika, największy producent styropianu oraz kompletnego systemu ociepleń, zapewnia inwestorom niemal nieskończony wachlarz kolorów# farb do wnętrz oraz na elewacje budynków za sprawą najnowszego wzornika Colors of Termo Organika, który posiada aż 264 kolory! Ponadto producent zachęca do eksperymentowania z kolorami i gwarantuje możliwość przygotowania barw w różnych tonacjach, według indywidualnych preferencji klienta.

(czytaj więcej)
0

„To służba na rzecz społeczeństwa”. Komendant o swojej pracy

Mł. insp. Krzysztof Zawołański w policyjne szeregi wstąpił w marcu 1991 roku. W marcu bieżącego roku minęło mu 28 lat służby w policji. Od lutego kieruje Komendą Powiatową Policji w Nakle.

(czytaj więcej)
0

Zero na koncie? Oby tak dalej!

Co Polacy zrobili w tym roku już ponad 454 tysiące razy?# Sprawdzili online swoje punkty karne. Zrób to i Ty. Zwłaszcza, że przed nami kolejny długi weekend. Wielu spędzi go w drodze.

(czytaj więcej)
0

Co piąty uczeń nałogowo korzysta ze smartfona. Niepokojące dane

Niepokój, zdenerwowanie, problemy z koncentracją i uczucie przeciążenia nadmiarem informacji,# przy jednoczesnym braku wystarczającego wsparcia ze strony rodziców – taki obraz polskich nastolatków w sieci wyłania się z badania „Młodzi Cyfrowi” przeprowadzonego przez Fundację Dbam o Mój Z@sięg i Uniwersytet Gdański, we współpracy z firmami LIBRUS i PCG Edukacja.

(czytaj więcej)