Dziś mamy 24 października 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

06 października 2019

„Jagódki” i „Promyczki” na wycieczce w lesie. Dzieci poznały różne gatunki drzew

fot. mgr A. Bartosik/mgr A. Beger - Niepubliczne Przedszkole Katolickie

fot. mgr A. Bartosik/mgr A. Beger - Niepubliczne Przedszkole Katolickie

Korzystając ze sprzyjającej, słonecznej pogody przedszkolaki z # Niepublicznego Przedszkola Katolickiego w Nakle z grupy „Jagódki” i „Promyczki” wybrały się na wycieczkę do pobliskiego lasu w Studzienkach.

Zgodnie z omawianą tematyką przedszkolaki wybrały się na spacer po lesie w poszukiwaniu śladów jesieni. Dzieci miały okazję podziwiać poszczególne gatunki drzew. Poznawały też przyrodę patrząc, słuchając i dotykając.

Poznały różnorodność szaty roślinnej lasu: drzewa iglaste, liściaste, krzewy, mchy i runo leśne. Słuchały odgłosów lasu, a do kącików przyrodniczych zbierały "skarby", które pani Jesień zostawiła w lesie. Były to kolorowe liście, szyszki, trochę mchu, suche igły drzew iglastych, kawałki kory.

Zebrane dary lasu po powrocie do Przedszkola zostaną umieszczone w kąciku przyrody. Dzieci nauczyły się prawidłowego zachowania w lesie, by nie ucierpiała leśna przyroda. Doświadczyły, że las to źródło świeżego powietrza.

Otaczająca przyroda i wspaniałe krajobrazy wzbudziły w dzieciach zachwyt. Wiele radości sprawiły wszystkim wędrówki po leśnych ścieżkach. Zajęcia te uświadomiły im, że przyrodę należy kochać i szanować. Wyprawa skończyła się ogniskiem przy którym wszyscy piekli kiełbaski. Wszyscy w dobrych nastrojach wrócili do Przedszkola.

Z tego miejsca jeszcze raz dziękujemy panu Leśniczemu za wspaniałe oprowadzenie po leśnych ścieżkach oraz ciekawą pogadankę.

materiał: mgr A. Bartosik/mgr A. Beger - Niepubliczne Przedszkole Katolickie

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 7 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Biotyna. Dobrodziejstwo dla włosów

Biotyna, nazywana potocznie witaminą piękna, ma duży wpływ na wygląd naszych włosów, paznokci i skóry.# Regularnie dostarczana do organizmu, pełni niezwykle ważną funkcję zarówno w metabolizowaniu węglowodanów, jak i tłuszczów. Jej zadaniem jest wytwarzanie hemoglobiny, której rolą jest przenoszenie tlenu do wszystkich komórek ludzkiego ciała. Jak biotyna wpływa na stan naszych włosów i czy warto uzupełniać jej niedobór w organizmie?

(czytaj więcej)
0

Październik miesiącem profilaktyki raka piersi. Czym jest mammografia?

Warszawa – 21 października, 2019 – w związku z „różowym październikiem”, miesiącem # profilaktyki raka piersi oraz inicjatywą BRA Day, GE Healthcare przypomina, jak ważne dla zdrowia kobiet są badania mammograficzne i zachęca Polki do profilaktyki.

(czytaj więcej)
0

Nowe technologie zmieniają rynek. Warto stawiać na "zieloną" energię

Przyjazne środowisku technologie, umożliwiające pozyskiwanie energii # elektrycznej i cieplnej, stają się coraz popularniejsze. Nie tylko ze względu na rosnący trend proekologiczny, lecz także możliwość wygenerowania długofalowych oszczędności.

(czytaj więcej)
0

Grzybobrania czas. Co powinniśmy wiedzieć?

Tylu grzybów w lasach nie było od lat i świadczy o tym fakt, że niemal każda osoba, która udała się do lasu z koszykiem, wraca z nim wypełnionym aż po brzegi grzybami.# Gorący oraz wilgotny wrzesień spowodował tym samym, że grzybiarze mają dosłownie pełne ręce roboty, jednakże oprócz pracy potrzebna jest też podstawowa wiedza związana z rozpoznawaniem grzybów jadalnych i trujących oraz świadomość, że nawet będąc w lesie można otrzymać... mandat.

(czytaj więcej)