Dziś mamy 20 stycznia 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

06 grudnia 2019

„Bezpieczny i przyjazny region”. Około 200 uczniów wzięło udział w olimpiadzie!

fot. MM

fot. MM

6 grudnia w sali konferencyjnej Nakielskiego Ośrodka Kultury zorganizowano pierwszy #etap X edycji Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie. W tym roku z terenu powiatu nakielskiego w pierwszym etapie Olimpiady wzięło udział ok. 200 osób.

Pobudzenie młodych ludzi do podejmowania działań związanych z bezpieczeństwem w ich środowiskach lokalnych – to główny cel Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie. Tego dnia wszyscy uczestnicy musieli wykazać się wiedzą z zakresu ogólnych przepisów dotyczących ładu i porządku publicznego oraz dotyczącą lokalnych norm prawnych. Prawo do udziału przysługiwało uczniom szkół ponadgimnazjalnych wszystkich typów (z wyłączeniem szkół dla dorosłych) pobierających naukę na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.

Zwycięzca olimpiady otrzyma wyjątkową nagrodę: opłacone 3-letnie studia na wybranym przez niego kierunku kształcenia w Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu lub Bydgoszczy. To jednak nie koniec niespodzianek, bowiem podczas tegorocznej odsłony olimpiady ufundowane zostaną: studia podyplomowe dla nauczyciela, którego uczeń wygra olimpiadę oraz szkolenie dla rady pedagogicznej szkoły, do której chodzi zwycięzca.

Nakielska Straż Miejska jako współorganizator olimpiady bierze udział w przedsięwzięciu skierowanym do młodzieży ponadgimnazjalnej szkół powiatu nakielskiego. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął burmistrz Nakła Sławomir Napierała. Ponadto organizatorami X Kujawsko-Pomorskiej Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie pn. „Bezpieczny i przyjazny region” są: straże miejskie w Toruniu, Bydgoszczy, Świeciu, Włocławku, Rypinie, Grudziądzu, Chełmnie, Brodnicy, Inowrocławiu oraz Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Novitus Nano E
sugerowana cena producenta: 1586,70PLN
Wosk nabłyszczający Joanna 130ml
9,50PLN
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Meble łazienkowe
Kasy fiskalne Datecs
1414PLN PROMOCJAPLN
Mikrodermabrazja
Meble pokojowe
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiega się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Wielu Polaków ma nadmierną masę ciała. Czy liczenie kalorii ma znaczenie?

Zdrowe odżywianie, regularne ćwiczenia fizyczne, detoks sokowy, oczyszczanie,# joga… W dzisiejszych czasach w poszukiwaniu zdrowia i szczupłej sylwetki łatwo się pogubić! W internecie znajdziemy milion rozwiązań, jednakże która z receptur na piękno i zdrowie okaże się skuteczna? Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego większość dorosłych Polaków ma nadmierną masę ciała. W 2014 roku problem ten dotyczył 62% dorosłych mężczyzn i prawie 46% dorosłych kobiet. Czy stara jak świat metoda liczenia kalorii może być pomocna?

(czytaj więcej)
0

2019 w CEPiKu. Czas na podsumowanie roku

Niemal trzy tysiące autobusów, ponad 60 tysięcy jednośladów i # 770 tysięcy osobówek. To tylko kilka liczb pokazujących, co nowego pojawiło się w Centralnej Ewidencji Pojazdów przez cały 2019 rok.

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)