Dziś mamy 12 sierpnia 2020, środa, imieniny obchodzą:

06 grudnia 2019

„Bezpieczny i przyjazny region”. Około 200 uczniów wzięło udział w olimpiadzie!

fot. MM

fot. MM

6 grudnia w sali konferencyjnej Nakielskiego Ośrodka Kultury zorganizowano pierwszy #etap X edycji Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie. W tym roku z terenu powiatu nakielskiego w pierwszym etapie Olimpiady wzięło udział ok. 200 osób.

Pobudzenie młodych ludzi do podejmowania działań związanych z bezpieczeństwem w ich środowiskach lokalnych – to główny cel Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie. Tego dnia wszyscy uczestnicy musieli wykazać się wiedzą z zakresu ogólnych przepisów dotyczących ładu i porządku publicznego oraz dotyczącą lokalnych norm prawnych. Prawo do udziału przysługiwało uczniom szkół ponadgimnazjalnych wszystkich typów (z wyłączeniem szkół dla dorosłych) pobierających naukę na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.

Zwycięzca olimpiady otrzyma wyjątkową nagrodę: opłacone 3-letnie studia na wybranym przez niego kierunku kształcenia w Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu lub Bydgoszczy. To jednak nie koniec niespodzianek, bowiem podczas tegorocznej odsłony olimpiady ufundowane zostaną: studia podyplomowe dla nauczyciela, którego uczeń wygra olimpiadę oraz szkolenie dla rady pedagogicznej szkoły, do której chodzi zwycięzca.

Nakielska Straż Miejska jako współorganizator olimpiady bierze udział w przedsięwzięciu skierowanym do młodzieży ponadgimnazjalnej szkół powiatu nakielskiego. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął burmistrz Nakła Sławomir Napierała. Ponadto organizatorami X Kujawsko-Pomorskiej Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie pn. „Bezpieczny i przyjazny region” są: straże miejskie w Toruniu, Bydgoszczy, Świeciu, Włocławku, Rypinie, Grudziądzu, Chełmnie, Brodnicy, Inowrocławiu oraz Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Meble kuchenne - na zamówienie
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Jadalnia / pokój dzienny
Lipoliza injekcyjna
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Narożnik z funkcją spania, możliwość wyboru tkanin
Usługi transportowe
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Szpik kostny jest „fabryką” krwinek. Co się dzieje, gdy pojawia się nowotwór krwi?

Ludzki organizm działa jak dobrze zaprojektowane miasto, w którym każdy element ma #określoną, istotną funkcję. I tak, rolę ulic, za pomocą których odbywa się transport niezbędnych do życia produktów - pełnią żyły i tętnice. Układ kostny jest rusztowaniem dla całego ciała, ale jednocześnie konstrukcją ochronną dla narządów wewnętrznych. Poszczególne komórki to mieszkańcy - muszą być silne i zdrowe, żeby móc stale rozbudowywać i odnawiać swoje „miasto”. Tak właśnie działa zdrowy organizm. A co się dzieje, gdy pojawia się nowotwór krwi? Jaką rolę wówczas pełni szpik?

(czytaj więcej)
0

Zdrowa dieta na urlopie? To proste! Wystarczy pamiętać o kilku zasadach

Wyjazdy wakacyjne rządzą się swoimi prawami, a miejsca, które odwiedzamy kuszą #rozmaitymi aromatami i smakami. Jak cieszyć się wypoczynkiem bez wyrzutów sumienia i wpływu na figurę? Swoimi radami na wakacje bez wyrzeczeń dzieli się Gaja Kuroń, ekspertka dietetyczna w Kuroniowie Diety.

(czytaj więcej)