Dziś mamy 26 marca 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

11 stycznia 2019

„Bezpieczny Pieszy”. Policjanci prowadzili działania na drogach powiatu

fot.pow

fot.pow

Policjanci z nakielskiej "drogówki" prowadzili na drogach powiatu# działania ukierunkowane na bezpieczeństwo pieszych. Kontrolowali, jak kierowcy zachowują się wobec pieszych, ale także, jak piesi stosują się do obowiązujących przepisów.

Policjanci z nakielskiej „drogówki”, na terenie całego powiatu, prowadzili w ostatnich dniach działania prewencyjne „Bezpieczny Pieszy”. Celem akcji była poprawa bezpieczeństwa pieszych.

Mundurowi sprawdzali, czy kierowcy nie łamią przepisów mówiących o ustępowaniu pierwszeństwa pieszemu na przejściu dla pieszych, zakazie parkowania przed przejściem dla pieszych, wyprzedzaniu na przejściach dla pieszych i bezpośrednio przed nimi, jak i innych wykroczeniach, mających wpływ na bezpieczeństwo niechronionego uczestnika ruchu drogowego.

Sprawdzane było także zachowanie pieszych. Funkcjonariusze przyglądali się w jaki sposób piesi przechodzą przez jezdnię i czy odbywa się to w miejscach dozwolonych. Kontrolowani byli także rowerzyści przejeżdżający niezgodnie z przepisami przez przejścia dla pieszych oraz poruszający się chodnikiem.

materiał: podkom. Justyna Andrzejewska Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

  • 5 (5)

  Piotr, w dniu 12-01-2019 11:08:42 napisał:

  Piesi nie stosują się do obowiązku noszenia kamizelek odblaskowych. Codziennie widzę 3-5 osób bez kamizelki na drodze Bydgoszcz - Nakło. A potem wina kierowcy. Cena za śmierć płaci pieszy. Dlaczego policja nie daje mandatów za brak kamizelki.

  odpowiedz

  • 3 (3)

  Kierowca, w dniu 12-01-2019 17:08:08 napisał:

  Kodeks Drogowy, Art. 13. "1. Pieszy, przechodząc przez jezdnię lub torowisko, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność oraz, z zastrzeżeniem ust. 2 i 3, korzystać z przejścia dla pieszych. Pieszy znajdujący się na tym przejściu ma pierwszeństwo przed pojazdem." Przypominam wszystkim że pieszy ma pierwszeństwo wyłącznie na przejściu, nie gdy się zbliża, nie gdy się zbliża. Kierowca niema obowiązku wam się zatrzymać bo żaden paragraf tego nienakazuje... Art. 14. "Zabrania się: 1) wchodzenia na jezdnię: a) bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściu dla pieszych, b) spoza pojazdu lub innej przeszkody ograniczającej widoczność drogi; 2) przechodzenia przez jezdnię w miejscu o ograniczonej widoczności drogi; 3) zwalniania kroku lub zatrzymywania się bez uzasadnionej potrzeby podczas przechodzenia przez jezdnię lub torowisko; 4) przebiegania przez jezdnię; " Także należałoby pieszym ż Nakło przypomnieć zasady bo chodzą jak święte k***** po deptaku...

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Masaż gorącymi kamieniami
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Stół rozkładany + 6 krzeseł
Kasa fiskalna Novitus NANO E
1290 nettoPLN
Oczyszczanie twarzy
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Metkownica SATO JUDO 26
sugerowana cena producenta: 184,50PLN
Krzesło młodzieżowe
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)