Dziś mamy 22 lipca 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

11 stycznia 2019

„Bezpieczny Pieszy”. Policjanci prowadzili działania na drogach powiatu

fot.pow

fot.pow

Policjanci z nakielskiej "drogówki" prowadzili na drogach powiatu# działania ukierunkowane na bezpieczeństwo pieszych. Kontrolowali, jak kierowcy zachowują się wobec pieszych, ale także, jak piesi stosują się do obowiązujących przepisów.

Policjanci z nakielskiej „drogówki”, na terenie całego powiatu, prowadzili w ostatnich dniach działania prewencyjne „Bezpieczny Pieszy”. Celem akcji była poprawa bezpieczeństwa pieszych.

Mundurowi sprawdzali, czy kierowcy nie łamią przepisów mówiących o ustępowaniu pierwszeństwa pieszemu na przejściu dla pieszych, zakazie parkowania przed przejściem dla pieszych, wyprzedzaniu na przejściach dla pieszych i bezpośrednio przed nimi, jak i innych wykroczeniach, mających wpływ na bezpieczeństwo niechronionego uczestnika ruchu drogowego.

Sprawdzane było także zachowanie pieszych. Funkcjonariusze przyglądali się w jaki sposób piesi przechodzą przez jezdnię i czy odbywa się to w miejscach dozwolonych. Kontrolowani byli także rowerzyści przejeżdżający niezgodnie z przepisami przez przejścia dla pieszych oraz poruszający się chodnikiem.

materiał: podkom. Justyna Andrzejewska Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

  • 5 (5)

  Piotr, w dniu 12-01-2019 11:08:42 napisał:

  Piesi nie stosują się do obowiązku noszenia kamizelek odblaskowych. Codziennie widzę 3-5 osób bez kamizelki na drodze Bydgoszcz - Nakło. A potem wina kierowcy. Cena za śmierć płaci pieszy. Dlaczego policja nie daje mandatów za brak kamizelki.

  odpowiedz

  • 3 (3)

  Kierowca, w dniu 12-01-2019 17:08:08 napisał:

  Kodeks Drogowy, Art. 13. "1. Pieszy, przechodząc przez jezdnię lub torowisko, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność oraz, z zastrzeżeniem ust. 2 i 3, korzystać z przejścia dla pieszych. Pieszy znajdujący się na tym przejściu ma pierwszeństwo przed pojazdem." Przypominam wszystkim że pieszy ma pierwszeństwo wyłącznie na przejściu, nie gdy się zbliża, nie gdy się zbliża. Kierowca niema obowiązku wam się zatrzymać bo żaden paragraf tego nienakazuje... Art. 14. "Zabrania się: 1) wchodzenia na jezdnię: a) bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściu dla pieszych, b) spoza pojazdu lub innej przeszkody ograniczającej widoczność drogi; 2) przechodzenia przez jezdnię w miejscu o ograniczonej widoczności drogi; 3) zwalniania kroku lub zatrzymywania się bez uzasadnionej potrzeby podczas przechodzenia przez jezdnię lub torowisko; 4) przebiegania przez jezdnię; " Także należałoby pieszym ż Nakło przypomnieć zasady bo chodzą jak święte k***** po deptaku...

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Siłownia
Bon upominkowy
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Meble w kolorze Dąb Szary Sonoma / Brązowy Połysk
Perfekcyjne wygładzenie zniszczonych włosów!
Pomoc drogowa
Budowa stanu surowego
Wagi sklepowe
700PLN 500PLN
0

Odwołany lot podczas wakacji. Czy turystom przysługuje odszkodowanie?

Podróże samolotem uchodzą za pewny i szybki sposób przemieszczania się, dlatego są chętnie # wybierane jako środek transportu w czasie urlopów.

(czytaj więcej)
0

Jak w ciąży przetrwać upały. Co przyszłe mamy powinny zrobić?

Od kilku lat w naszym kraju letnie miesiące są coraz bardziej gorące. Bywają dni trudne do # przetrwania dla każdego z nas, a zwłaszcza dla przyszłych mam.

(czytaj więcej)
0

Kierunek wakacje. Dlaczego warto wybrać lot czarterowy?

Coraz więcej osób interesuje się lotami czarterowymi. Przeloty organizowane przez # biura podróży potrafią kosztować znacznie mniej, niż te wykupione bezpośrednio u przewoźnika.

(czytaj więcej)
0

"500+" za granicą? Czy rodziny otrzymają świadczenie?

Czy jeśli wraz z rodziną mieszkamy za granicą, ale jesteśmy zameldowani w # Polsce, przysługuje nam świadczenie wychowawcze „500+”?

(czytaj więcej)