Dziś mamy 14 grudnia 2018, piątek, imieniny obchodzą:

10 października 2018

„Aktywnie i bezpiecznie”. Dzień Seniora w Nakle

fot.powierzone

fot.powierzone

Zakład Ubezpieczeń Społecznych wspólnie z Polskim Związkiem Emerytów, Rencistów i Inwalidów# oraz Nakielskim Ośrodkiem Kultury zapraszają na „Dzień Seniora”, który odbędzie się 14 października w Nakle nad Notecią.

Akcję pod hasłem „Aktywnie i bezpiecznie” przygotowujemy w różnych miastach i czasie w całej Polsce. Partnerami wydarzenia jest policja i Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Naszym celem jest uaktywnienie seniorów i przybliżenie im tematyki ubezpieczeń społecznych oraz informowanie o przysługujących im świadczeniach. Chcemy również ustrzec osoby starsze przed przestępstwami, takimi jak oszustwa, wyłudzenia pieniędzy.

W tym roku przygotowujemy stanowiska informacyjne, na których zainteresowani będą mogli zasięgnąć porad ekspertów ZUS oraz specjalistów wielu innych instytucji. Dodatkowo organizowane będą wykłady i prelekcje o tematyce bliskiej osobom starszym oraz inne atrakcje i występy artystyczne.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy 14 października w godzinach 14.00 - 18.00 do Nakielskiego Ośrodka Kultury w Nakle nad Notecią, ul. Mickiewicza 3 – informuje Krystyna Michałek, regionalny rzecznik ZUS w kujawsko-pomorskim. Również w tym dniu będzie można zwiedzać Dzienny Dom Pobytu Seniora, który został uroczyście otwarty 1 października.

W programie:
14.00-18.00 – otwarcie punktów konsultacyjnych
14.30-14.50 – występ chóru Soli Deo otwierający obchody Dnia Seniora
14.50-15.20 – oficjalne powitanie gości przez przedstawicieli ZUS, PZERiI i NOK, Burmistrza Miasta i Gminy Nakło nad Notecią, Starostę Nakielskiego, prezentacja punktów konsultacyjnych
15.20-15.35 – wykład  „ZUS dla Seniora”
15.40-16.00 – Policja:  Bezpieczny Senior
16.05-16.50 – występy artystyczne dzieci dla Seniorów
16.55-17.15 – występ kabaretowy Koła Gospodyń Wiejskich
17.20-18.00 – podziękowanie oraz poczęstunek dla Gości

Stoiska towarzyszące:
1. Kujawsko-Pomorski Oddział Narodowego Fundusz Zdrowia (NFZ) – możliwość założenia Zintegrowanego Informatora  Pacjenta (ZIP) oraz uzyskanie informacji m.in. dotyczących środków ortopedycznych, leczenia uzdrowiskowego i in.
2. Zakład Ubezpieczeń Społecznych – możliwość założenia profilu na PUE oraz uzyskanie informacji dotyczących emerytur, rent, zasiłków chorobowych i macierzyńskich i in.
3. Policja – informacje dotyczące bezpieczeństwa Seniorów i in.
4.  Straż Pożarna – pokaz i informacje dotyczące udzielania pierwszej pomocy,
5.  Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna (SANEPID) – informacje dotyczące profilaktyki zdrowotnej i      przeciwdziałaniu uzależnieniom, i in.
6.  Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej – udzielanie informacji z zakresu działania GMOPS oraz możliwość zwiedzania nowo otwartego Domu Dziennego Pobytu dla Seniorów , oraz Uniwersytet Trzeciego Wieku i Koło Gospodyń Wiejskich z Kazina

Materiał: Krystyna Michałek Rzecznik Regionalny ZUS

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Narożnik z funkcją spania, 6 kolorów do wyboru
Sprzedaż opon
Budowa magazynów
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Terminale płatnicze
MEBLE PIOTR PASIEKA
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)